İyi Parti Kurultay Listelerinde Bir Fırıldak Var İyi Parti Kurultay Listelerinde Bir Fırıldak Var

Cumhuriyet yazarı gazeteci Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında Lütfü Savaş’ın cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini ve oy potansiyeli sebebiyle Ekrem İmamoğlu’nun kendisini siyasetin dışına atmak istediğini iddia ettiğini aktardı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

“Lütfü Savaş, kendisinin yeniden belediye başkanlığı koltuğuna oturmasını istemeyenlerden birinin de Ekrem İmamoğlu olduğunu düşünüyormuş. Dahası bu iddiasına dair çok ilginç bir tezi de varmış.

Hatırlayanlar çıkar... Savaş, 2022 sonlarında cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini şu sözlerle açıklamıştı: “Geçmişim hem sahada hem de bürokraside çok parlak. Ben de diğer arkadaşlarım gibi yarışta olmak istiyorum. Ben de değerlendirilmek isterim. Aday adaylarından biri olmak isterim.”

Deniyor ki... Lütfü Savaş, hem sağdan hem de soldan oy alabilecek nadir insanlardan biri olduğuna inanıyormuş. Bu nedenle cumhurbaşkanı olabileceğini halen düşünüyormuş. İmamoğlu’nun da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rakibi olarak görmek istemediğinden dolayı kendisini siyasetin dışına atmaya çalıştığını ileri sürüyormuş.”

Editör: Habererk Com