1926 yılında doğan Marilyn Monroe 1962 yılında Los Angeles’ta bulunun evinde ölü bulundu. Öldüğünde 36 yaşında olan dünyaca ünlü isim pek çok komedi filmlerinde rol aldı. Hollywood’un “Sarışın Bomba”sı olarak tanınan güzel oyuncunun ölümü tüm dünyayı sarstı. Madde bağımlılığı, anksiyete ve depresyon ile mücadele eden Marilyn Monroe 2 evlilik yaptı. Evliliklerinin ardından yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre Marilyn Monroe ve o dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy arasında yasak aşk yaşandı. Efsanevi Hollywood oyuncusu hakkında çıkan dedikodular şu şekilde devam ediyor; Dedikodulara göre; Monroe'nun ve ABD Başkanı'nın arasındaki aşk iddiaları 19 Mayıs 1962'de Madison Square Garden'daki 45. yaş günü için verdiği performansın ardından çıkmıştı. Ardından da bir yazar, Marilyn Monroe ve Kennedy'nin eşi arasında geçen ürkütücü bir telefon görüşmesi olduğu iddiasıyla gündeme geldi. "Jackie: Public, Private, Secret" adlı kitabın yazarı J. Randy Taraborrelli, Monroe'nun First Lady Jackie Kennedy'yle "rahatsız edici" bir telefon görüşmesi yaptığını ileri sürdü. Yazarın iddialarına göre; Monroe telefonda First Lady'ye ABD Başkanı John F. Kennedy ile konuşup konuşamayacağını sordu. Telefon görüşmesinin, şarkıcı ile Kennedy'nin Bing Crosby'nin Palm Springs'teki evinde yaptıkları kaçamaktan sadece birkaç gün sonra yapıldığı iddia ediliyor.

Yazar, First Lady'nin yatak odasındaki kişisel telefona cevap verdiğini ve hattın diğer ucunda Monroe'nun olduğunu öne sürdü. Daily Mail'in haberine göre, Jackie Kennedy aile üyelerine "Marilyn'in sesinde içine işleyen unutulmaz bir nitelik olduğunu" söylemişti.

1962'deki telefon görüşmesinde Monroe "Jack evde mi?" diye sordu. Kennedy, eşinin evden olmadığını söyledikten sonra kimin aradığını sordu. Telefondaki kişi ise " Marilyn Monroe. Jackie'yle mi görüşüyorum?" dedi. Jackie Kennedy'nin Monroe'ya niçin aradığını sorduğunu ve Monroe'nun özel bir şey olmadığını söylediğini belirtti. Kennedy'nin mesajı ileteceğini söyleyerek telefonu kapattığı ileri sürülüyor.Özel bir numaradan yapılan bu aramanın doğrudan yatak odasındaki telefona yönlendirilldiği ve bu hattın, ABD Başkanı'nın Gizli Servis ajanları tarafından dinlenmeyen tek hattı olduğu biliniyor.

Marilyn Monroe’nun 36 yaşında Los Angeles’taki evinde, aşırı dozda Barbitürat alımı sonucu öldüğü biliniyor. Aşırı doz alımının intihar amaçlı olduğu düşünülüyor. Monroe, uzun zamandır anksiyete, depresyon ve madde kullanımı ile mücadele ediyordu.

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı