Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, "Şu an biz bir aile gibiyiz. Bütün yönetim soyunma odasına geldi. Onların büyük bir kalbi var. Takımın yanında olduklarını hissediyorum. Soyunma odasına gelince ağlamaya başladım. Burada harika sonuçlar almıştık. Tekrardan hatırlamak istemiyorum ama küçük bir şaka yüzünden Gaziantep’i kaybettim. Kalsaydım o zaman Gaziantep Avrupa’da oynayacak bir takımdı" ifadelerini kullandı. 

Süper Lig’in 6’ncı haftasında Gaziantep FK, sahasında İstanbulspor’u 2-0 yendi maçın sonunda Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica ve İstanbulspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 gaziantep2

Sumudica sözlerinde bir aile gibi olduklarını belirtirken, "Oyuncuları ve taraftarları tebrik ederim. Bugün bir karar aldım. Gaziantep’te bir daire alacağım. Çünkü burası benim şehrim. 3 yıl öncesini hatırlıyorum. Evimizde hiç maç kaybetmediğimiz zamanlardı. Tabii bugün de şansta yanımızdaydı. Yeni transferlerimiz takıma çok katkı sağladılar. Benim için oynadılar, oynamaya da devam edecekler. Çok zordu gerçekten. Depremden sonra gelen ilk galibiyet oldu ve insanlar bunu hak ediyordu. İnşallah birçok insanı mutlu etmişimdir. Depremde zarar gören, acı çeken insanları umarım mutlu etmişimdir. Sumudica geri döndü. Takımımız benim gibi agresif olursa çok kolay bir şekilde ligde kalırız. Gerçekten iyi bir takıma sahibiz. Maxim takımdaki en iyilerden birisi. İnsanlar şunu unutmamalı Maxim Gaziantep’te 40 golden fazla attı. Futbolcuların bazen kötü anları olabiliyor. Bir futbolcuyu kazanmak çok zor. Rumen olduğu için bunları konuşmuyorum. Sadece Maxim için konuşuyorum. Beşiktaş’ta fazla süre almadı ancak Suudi Arabistan’a da götürmek istedim. Maxim bana ben Gaziantep’te iyi hissediyorum dedi. Ben ona çok saygı duyuyorum. Sonradan giren oyuncularda bugün çok katkı sağladı. Şu an biz bir aile gibiyiz. Bütün yönetim soyunma odasına geldi. Onların büyük bir kalbi var. Takımın yanında olduklarını hissediyorum. Soyunma odasına gelince ağlamaya başladım. Burada harika sonuçlar almıştık. Tekrardan hatırlamak istemiyorum ama küçük bir şaka yüzünden Gaziantep’i kaybettim. Kalsaydım o zaman Gaziantep Avrupa’da oynayacak bir takımdı. Annem bana Allah senin orada olmanı istiyor diye söylemişti. Benim ve ailemin hisleri. Ailemde herkes burada olduğum için mutlu’" ifadelerini kullandı. 

Editör: Buse Ceren Balta