Cemaat medyası ile Doğan GrubuGamze İlgezdi'nin milyonluk rezidans daireleri hakkında tek satır yazı yazmıyor. Köşe yazarları aracılığıyla CHP'den bu şaibeli işin hesabını sormuyor; soramıyor…

AK Parti'nin dibine kadar yolsuzluğa bulaştığını inkâr edemeyiz. Partiye büyük destek veren Akit bile Dilipak'ları ile seçimden sonra günlerdir, "Belediyelerdeki akçeli işlerin üzerine gidilmeli" mesajını verdi. Ama aynı hassasiyeti CHP ile ilgili göremiyoruz. Herkes susmuş; milyonluk rezidansları kimse konuşmuyor. CHP'den de konuyla ilgili ses çıkmıyor.

Bahçeli-Yerlikaya görüşmesinin ardından sürpriz gelişme Bahçeli-Yerlikaya görüşmesinin ardından sürpriz gelişme

CHP’li Gamze İlgezdi’nin 15 rezidans dairesinin bulunduğu ortaya çıkınca, aynı rezidans sitesinde bir dairenin de CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'na ait olduğu iddia edildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi CHP’li vekil Gamze Akkuş İlgezdi'nin milyonluk rezidans daireleri ile ilgili medyanın, "Nereden aldınız bunları?" sorusunu sormasını bekliyoruz. Siyaset yapıyorsan, halka karşı sorumluluğun var demektir! Bumilyonluk rezidansları, nereden ve nasıl elde edilmiş bir kazançla aldıklarını, kamuoyuna açıklamaları gerekiyor. En fazla tepkiyi ise AK Parti'ye yolsuzluklar üzerinden yüklenenCHP'nin vermesi gerekiyordu ancak CHP bu sınavdan başarısız çıktı.

Gamze İlgezdi’nin milletvekili olabilmek için bir parti yöneticisine 6 milyon dolar verdiği de iddialar arasında. Eğer bunlar hakkında doyurucu bir açıklama yapılmazsa, CHP'nin yolsuzluklarla ilgili çıkışlarının ne kadar samimiyetsiz olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Söyledim ya, medya sessiz kalıyor diye... Geçen gün MHP'nin genç siyasetçilerindenMehmet Aslan'ı KRT'deki televizyon programıma aldım. Aslan, programda CHP'li Deniz Baykal için sert sözler söyleyince, gazete manşetlerini süsledik. Ancak medya, bir konuyu atlamıştı. Biz programda İlgezi hakkındaki iddiaları da konuştuk ve Mehmet Aslan, konuyla ilgili önemli sözler söylemişti. Medya kuruluşlarına gönderilen basın bülteninde o kısımlar vardı ancak kimse haberlerinde bunu kullanmadı. Ben de buradan Mehmet Aslan'ın sözlerini yazayım.

Milyonluk rezidans daireleri ile gündeme gelen CHP'nin yeni milletvekili Gamzeİlgezdi'ye tepki gösteren Mehmet Aslan"AKP zihniyeti ile hiçbir farkları yok" dedi veCHP'nin de yolsuzluğa battığını söyledi.

İşte, Aslan'ın medyanın atladığı o sözleri:

"Bunlar işte görüntüde solcular, arkada AKP'deki zihniyetle hiçbir farkları yok.MHP'nin tutunduğu tavır gibi hangi siyasi parti 'net'-'kesin' konuşabilir. Kendisi yolsuzluğa batmış, yolsuzlukla anılan, yolsuzlukla mücadele dahi edemeyen bir siyasi parti, başka bir siyasi partinin yolsuzluğunu konuşabilir mi? Bu samimi gelir mi? Bir de 'Ev almak günah mı? Suç mu?' diye açıklamalar var...

Bunu siyaseten açıklamak zorundasın! Eğer sen, milleti temsilen Mecliste isen,kazandığın bütün paranın kuruşu kuruşuna hesabını vermek zorundasın! Benim iki senedir maliyeciler çıkmıyor şirketlerimden, hep göz önündeyim, hatamı arıyorlar..."

Editör: TE Bilişim