Meral Akşener dün kendisi ve partisi hakkında iddiaları cevaplamak için yaptığı basın  toplantısını çok ilginç bir konuşmayla  bitirdi. Kendisini tarif ederken karşılarında Teoman Koman’ın öğrencisi var dedi.Bilindiği üzere Teoman Koman eski MİT müsteşarıydı.

Bu açıklamasından sonra biz de Habererk olarak Meral Akşener’e soruyoruz? Bu malumun ilanı mıdır? kendisini derin yapıların adamı göstermek için böyle bir konuşma mı yaptı? Kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları örtmek ve gündemi değiştirmek için insanları tehtit mi ediyor?Bütün bunlar Meral Akşener'in yeniden cevaplandırması gereken konulardır.

Teoman Koman kimdir?

7 Temmuz 1936, İstanbul’da doğmuştur. Türk asker. Eski Jandarma Genel Komutanı 

Yaşamı ve askerî kariyeri

1956 yılında Kara Harp Okulundan asteğmen rütbesiyle mezun oldu.

MHP'li Semih Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak öküz altında buzağı aramaktır MHP'li Semih Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak öküz altında buzağı aramaktır

27 Mayıs darbesinden sonra Yassıada'da görev aldı. Ada komutanı Tarık Güryay'ın yaverliğini yaptı, ayrıca emniyet takım komutanıydı.

1978-1981 yılları arasında topçu kurmay albay rütbesiyle Işıklar Askerî Lisesi ve Bursa Garnizon Komutanlığı yaptı. 1981-1985 yılları arasında tuğgeneral, 1985-1989 yılları arasında tümgeneral, 1989-1993 yılları arasında korgeneral, 1993-1997 yılları arasında orgeneral rütbesiyle görev aldı.

Korgeneral rütbesiyle Millî İstihbarat Teşkilatı müsteşarlığı, orgeneral rütbesiyle 3. Ordu ve Jandarma genel komutanlığı yaptı. 1997 yılında, 61 yaşındayken emekliye ayrıldı.

29 Mayıs 2012 tarihinde 28 Şubat soruşturması nedeniyle gözaltına alındı ve daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 3 Eylül 2013'te sağlık sorunları sebebiyle tahliye edildi. 14 Aralık 2013'te tedavi gördüğü GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde öldü. Cenazesi Ulus Mezarlığı'na defnedildi. Ordu Komutanı ve Millî İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı.

teman

Editör: Habererk Com