İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, ülkücü hareketin bilinen ve tanınan isimlerinden biri olmasının yanı sıra ünlü bir hukukçudur. Bilindiği üzere Ergenekon davasında önemli bir hukukçu aktör olarak Silivri Adliyesi'nde cesur bir şekilde görev yapmıştır. Türk milliyetçileri ve ülkücüler tarafından büyük sevgi gören Akalın'ın, kaçak göçmenler konusunda ciddi projeleri olduğu ve bu alanda hassasiyet geliştirdiği bilinmektedir.

40 kişiye konuşan Sinan Oğan uçtu uçtu ama bir türlü konamadı 40 kişiye konuşan Sinan Oğan uçtu uçtu ama bir türlü konamadı

Analistler, Mehmet Tolga Akalın'ın sosyal medyada yaptığı basın açıklamasındaki ifadelerin, Meral Akşener'in karşısında ciddi bir rakibin olabileceğini işaret etti.

Mehmet Tolga Akalın'ın Olağanüstü Kongreye İlişkin Basın Açıklaması:

Öncelikle başarısızlık olarak değerlendirdiğimiz seçim sonuçlarının en demokratik şekilde sorgulanacağı zemini, yani Büyük Kurultayımızı toplayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e teşekkürlerimi sunuyor, şimdiden Kurultayımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Genel Başkanımızın şahsen belirlediği ve kurultay tarihini açıkladığı istişari toplantıda, açıkça ve tüm katılımcıların huzurunda Genel Başkanımıza ifade ettiğim üzere;

Partimiz, bir lider partisi olmaktan ziyade bir siyasal harekettir.

Partimizin muazzam kuruluş ve mücadele hikayesine uygun olması icap eden kongre takvimi, çok erken bir tarihte belirlenmiş olup, aradaki bayram tatili de düşünüldüğünde muhtemel adaylara yeterli hazırlık şansı verilmeyen bir takvime sıkıştırılmıştır.

Seçimlere 4 yıl 1 ay gibi bir süre varken, kongre takviminin 22 güne sıkıştırılması hususunu kamuoyunun ve siyasi hareketimizin takdirine sunuyorum.

Kamuoyunun, bu kadar erken bir tarihte kongre yapılmasını alternatif adaylar çıkmasından ve bir değişim yaşanmasından duyulan endişeye bağlayacağı açıktır.

Bu kadar yakın tarihli bir kongre takvimi “Cesurlar Hareketinin Genel Başkanının” kurultay delegelerimizden, dava ve mücadele arkadaşlarımızdan kongre kaçırdığına dair bir intiba oluşturacaktır.

Bin bir badire atlatarak bu günlere gelen 8 yıllık siyasal hareketimizin ve 6 yıllık partimizin Genel Başkanı, 30 yıllık siyasi hayatında 28 Şubat ve nicelerinden dimdik çıkmış Sayın Meral Akşener ve siyasi hareketimize yakışan kurultay yöntemi, makul sürede demokratik bir kongre süreci işleterek delegenin mutlak iradesini sağlamak olmalıdır.

Şartlar ne olursa olsun, yeni bir yükseliş döneminin başlangıcı olacak bu kongre sürecinde;

İYİ’ler sorgulayacak, eleştirisini yapacak, gerekli değişimleri gerçekleştirecek ve ilk seçimde Türkiye’nin iktidar alternatifi olarak Türk siyasetine mührünü vuracaktır.

Bu siyasi hareket; günübirlik siyasi çıkarların ve şahsi kazanımların peşinde koşanların değil; inancı, azmi, bilgisi, kararlılığı ve çalışkanlığı ile Türkiye’yi yönetmeye namzet olanların, bu yolda baskılara göğüs gerenlerin başlattığı büyük bir mücadeledir.

Bu vesileyle, cesurlar hareketinin her bir mensubunu ve 8 yıllık siyasi mücadelemizin herhangi bir noktasında bu müstesna siyasi hareketle yolları kesişmiş, emek vermiş, haksızlığa uğramış ama yine de yılmadan mücadele etmiş tüm dava arkadaşlarımızı, büyük yürüyüşümüze katılmaya ve mücadelemize destek vermeye davet ediyorum.

Saygılarımla.

Editör: Habererk Com