Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi’nin (BAKMER) düzenlediği Aile Söylileri’ne konuk olan yazar Merve Gülcemal, İslam dininde aile hayatı, kadın-erkek ilişkileri ve çocuklara yaklaşım konusunda sohbet gerçekleştirdi.

BAKMER’in her ay farklı bir başlıkta düzenlediği söyleşilere yazar Merve Gülcemal konuk oldu. Kayaşehir’deki Necdet Yıldırım Kültür Yaşam Merkezi’nde Başakşehirli kadınlarla bir araya gelen Gülcemal, 'Peygamberin İzinde Aile Olmak' konulu söyleşide İslam dininde aile hayatı, kadın-erkek ilişkileri ve çocuklara yaklaşımı ele aldı.


"EŞ SEÇİMİNDE EN ÖNEMLİ KRİTER NAMAZ"

Eş seçiminde maddi değerlerden daha önemli kriterler olduğunu dile getiren Gülcemal, şunları kaydetti:

“Bir dönem televizyonlarda çok fazla evlilik programı izledik. Oradan bize empoze edilen şeyler oldu. Bu programları izleyen genç kızlar ev, araba, maaş gibi konuları sormaya başladı. Ama bunlardan çok daha önemli kriterler var. Bence en önemli kriter namaz. Bir insanın hayatında namaz yoksa birçok şey yoktur. Namaz kılan insanın hayatında düzeni olur. Namazı olan merhameti de fazladır. Bunun dışında edep de çok önemli. Peygamber Efendimiz hanımefendilere kıymet gösterir, nazik davranırdı.”

“SOSYAL MEDYA BİR VİTRİN”

Sosyal medyanın yanıltıcı olduğunu söyleyen Gülcemal, "Sosyal medya annelikte de aile kavramında da bize yük haline gelebiliyor. Çünkü bakıyorsun hepsi mutlu. Adamların hepsi romantik. Gerçek hayatta öyle değil. Sosyal medya bir vitrin. Vitrine yamalı kıyafet konulmaz" dedi.

Editör: İlayda Şimşek