Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahminini açıkladı. Meteoroloji'nin hava raporuna göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Kars ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Yapılan açıklamaya göre, yağışlar Rize çevreleri ve Artvin’in kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacak. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ve İç kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı belirtilen açıklamada, sıcaklıkların ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bildirildi.

Açıklamada, "Yağışların Rize çevreleri ile Artvin’in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75kg/m2) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde, 1500 m üzeri yüksek kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, heyelan, su baskını, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Editör: Yadigar Hanım