Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün birçok şehire sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteorolojinin tahminlerine göre bugün Marmara ve Karadeniz ile Hatay çevresinde sağanak yağış, Marmara’nın batısı ve Ege’de ise kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Tahminlere göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Sivas çevreleri, Hatay'ın kıyı ilçeleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek, diğer yerler ise parçalı ve az bulutlu olacak. Yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Sinop çevreleri ile Ardahan’ın güney ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada vatandaşlar, yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Sinop çevreleri ile Ardahan’ın güney ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olacağından sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Açıklamada, "Rüzgarın Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Editör: Yadigar Hanım