Tanju Özcan'dan Diyanet İşleri Başkanı'na 'Allah'ı değil Erdoğan'ı dinliyorsun'  göndermesi Tanju Özcan'dan Diyanet İşleri Başkanı'na 'Allah'ı değil Erdoğan'ı dinliyorsun' göndermesi

MHP’nin “Milli Yükseliş İradesi” temalı yeni parti programı, Türkiye’nin anahtar sorunlarına yönelik çözüm önerileri sunuyor. Bu öneriler arasında, özellikle ekonomi ve sosyal refah alanlarında, emekliler için tasarlanmış bir ‘Özel Endeks’ öne çıkıyor.

14. Olağan Büyük Kurultay’da onaylanan bu program, Türkiye’yi “Lider Ülke ve Süper Güç” konumuna taşıma vizyonunu destekliyor. Program, Türkiye’nin gelecekteki temel amacının, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin temel prensiplerine uygun, kapsamlı, katılımcı, özgürlükçü ve demokratik bir yeni sivil Anayasa oluşturarak halka sunulması gerektiğini belirtiyor.

Emeklilere Özel Endeks başlığı altında, program emekli maaşlarındaki artışların genel enflasyon endeksine göre değil, emeklilerin tüketim alışkanlıkları ve yaşam standartlarını göz önünde bulunduran özel bir endekse göre ayarlanmasını öneriyor. Ayrıca, ekonomik büyümenin getirdiği refahın emekli maaşlarına yansıtılması ve emeklilerin aylık gelirlerinin yanı sıra diğer finansal desteklerle yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi