DW Türkçe'de yayınlanan haberde, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in suikastında MHP'ye yönelik önemli bir iddia ortaya atıldığı belirtiliyor. Haberde, suikast soruşturması kapsamında Koordinatör olarak görev yapan eski Başsavcı Vekili Ahmet Altun'a MHP'den bir teklif yapıldığı iddia ediliyor. Bu teklifin içeriği açıklanmamış ancak MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'in adının bu süreçte geçtiği ifade ediliyor.

İmamoğlu canlı yayında anons edildi! TRT tarihinde bir ilk! Eee devran dönüyor İmamoğlu canlı yayında anons edildi! TRT tarihinde bir ilk! Eee devran dönüyor

Soruşturmada tutuklanan şüphelilerden Serdar Öktem'in serbest bırakılması karşılığında Başsavcı Vekili Ahmet Altun'a Yargıtay üyeliği teklifi yapıldığı da haberde yer alıyor. Ayrıca, suikast soruşturmasında ilerleme kaydedilemediği ve ağustos ayında 3 savcının görevden alınmasının ardından durumun değişmediği belirtiliyor.

Haberde ayrıca, MHP'nin yargı ve emniyete baskı yaptığı iddialarının gündeme geldiği, suikast dosyasını takip eden muhabir Alican'ın bu gelişmelerle ilgili paylaştığı haberin tamamı videoda yer almaktadır.

Editör: Habererk Com