Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğinden istifa etmesi çok konuşulan Hamit Kocabey, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hukuk danışmanlığını da bıraktığı bildirildi.

 MHP kontenjanından Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğine seçilen ve 14 Ekim 2021'de bu görevinden istifa eden Hamit Kocabey, istifasının ardından Devlet Bahçeli ile olan fotoğrafını paylaşmış ve istifa kararını Bahçeli ile yaptığı istişare sonunda aldığını ifade etmişti.

İstifasıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atılan Kocabey'le ilgili en çok konuşulanlardan biri de bir dava kapsamında tutuklu bulunan bir kişinin serbest bırakılması için hakime baskı yaptığı yönündeki iddia olmasıyla gündem sarsmıştı.

Hamit Kocabey, daha sonra Devlet Bahçeli'nin ve partinin hukuk danışmanlığına getirilmişti.

Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’ı kızdıracak ‘Altılı Masa’ açıklaması Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’ı kızdıracak ‘Altılı Masa’ açıklaması

Kocabey, MHP'deki görevinden de istifa ettiğini duyurdu. Hamit Kocabey, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Değerli dostlar; uzun bir süre kamu hizmeti ve siyaset ile iştigal ettik, sağlığımızı ikinci plana attık, kronik sağlık sorunları ve tedavi süreci nedeniyle MHP'deki görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Saygılarımla..."