MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısıyla başlayan "iş birliği" teklifinde karşılıklı söylemler ve ifadeler sürüyor. 

İYİ Parti Başkanlık Divanı Üyesi Tolga Akalın "3. yol vurgusu"nda bulunarak "Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, o’nu kuran Atatürk’ün izindeki Türk milliyetçisi kadroların ve cumhuriyetimizin kurucu fikri olan Türk milliyetçiliğinin, devletimizi yeniden yönetmesi için komşuluk yetmez, yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var!" demişti.

Akalın devamla "Diğer yandan tüm ömrünü bir davaya vakfetmiş milliyetçi/ülkücü harekete de bir iktidar borcumuz var. Türk milliyetçilerinin iktidarı ise ancak yeni bir ‘Türk çağını başlatacağımız, üçüncü yolu açmaktan geçmektedir. İnanıyorum ki bu çağrı milletimizin ekseriyetinde de büyük karşılık bulacaktır" demişti. 

Akalın’ın açıklamasına tepki gösteren MHP Genel Sekreteri Büyükataman, şunları söyledi:
“Genel Başkanımızın memleketin menfaati için yaptığı bu çağrı, şahsi menfaatlerini Türk milletinin üzerinde gören İyi Parti’nin haddini bilmez proje artıklarını pazara dökmüştür. Türk milliyetçiliğini adeta bir maske olarak kullanıp ne kadar Türk ve Türkiye düşmanı varsa aynı çatı altında buluşmaktan rahatsızlık duymayanların Türk milliyetçilerinin evi olan MHP ile komşu olmaktan rahatsızlık duymaları İyi Parti’nin içinde bulunduğu zilletin en açık göstergelerinden biri olmuştur." 

"HDP ile bir araya gelmekten rahatsız olmayanların yaptıkları hadsiz açıklamalarla partimizi hedef almaları aziz Türk milletinin takdirindedir” ifadelerini kullanan Büyükataman, "Türk milleti HDP ile kol kola girme hevesinde olanlara yerel seçimde iradesini PKK terör örgütünün siyasi uzantısına peşkeş çekmeye hevesli olanlara unutamayacakları bir ders verecektir."

17.

Editör: Habererk Haber Merkezi