MHP Trabzon Milletvekili Adayı Bekir Sıtkı TarımAnkara'da sokak ortasında öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş cinayetinin ardından konuşmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin suskunluğunu savundu.

Sinan Ateş'in çocuklarına işaret ederek, "İki tane bebesi var, eşi var, o yüzden susuyoruz" diyen Tarım, "Devlet Bahçeli burada yapmışsa doğru yapmıştır' anlayışına herkesin gelmesi lazım." diye konuştu. Tarım, Sinan Ateş cinayetinin seçimlerde kendilerine oy kaybettirmeyeceğini ileri sürdü.

"SİNAN ATEŞ'E SAHİP ÇIMSAYDIK..."

61 Saat'in haberine göre Tarım'ın Sinan Ateş suikastıyla ilgili ifadeleri şöyle:

"Sinan Ateş cinayeti hiç bize oy kaybettirmeyecek. Ülkücü hareketin içinde olan insanlar, yapılan bir hamlenin, içinde yaşadığımız bir hamlenin, Genel Başkanımız tarafından piyasaya sunulduğu zaman bunun 'Devlet Bahçeli burada yapmışsa doğru yapmıştır' anlayışına herkesin gelmesi lazım.

Sinan Ateş'e meselesine fazla değinmeden geçeceğim. Sinan Ateş'e sahip çıksaydık... Söylenecek şeyleri buradan söylemek istemiyorum. Sahip çıkıldı, söylenecek şeyleri herkes gördü. Sinan Ateş'in ülkücü hareketin içinde bulunduğu zaman için genel başkanımız tarafından gösterilmiş bir ahde vefa vardır ama ondan sonraki süreçte ne yapmış olduğu, kimlerle birlikte olduğunu bildiğinden frene basmıştır genel başkanımız. İki tane bebesi ve eşi vardır, onların rencide olmaması için genel başkanımız nezaketinden dolayı sessiz kalmıştır.

Ama Türkiye çok büyük bir tehlike atlatmıştır. 15 Temmuz sürecinde her yere operasyon yapılmıştır. AK Parti'ye, İYİ Parti'ye, CHP'ye operasyon yapılmıştır, MHP de es geçilmemiştir, MHP'ye de operasyon yapılmıştır."

MHP'li Tarım'ın Sinan Ateş ile ilgili açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

Editör: Yadigar Hanım