Tokat Tanoba Belde Belediye Başkanı Vural Özdemir’in makam aracına seyir halindeyken ateş açıldı. Özdemir’in kullandığı 60 ER 134 plakalı makam aracına akşam saatlerinde Erbaa-Tanoba yolu Koçak köyü mevkisinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce ateş açılması sonucu MHP İl Genel Meclis Üyesi Ünal Umay'ın başından yaralandığı saldırıdan Özdemir yara almadan kurtuldu.

Olayın ardından MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Özdemir ve Umay'ı hastanede ziyaret ettikten sonra saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Bulut, saldırıda başkanın yanından bulunan ve kurşunların hedefi olan MHP'li Ünal Umay'ın durumu ile ilgili "Başhekim ile görüştüm Ünal Umay Bey'in de operasyonu gayet başarılı bir şekilde geçmiş. Endişe edeceğimiz durum yok" dedi.

BAŞKAN ÖZDEMİR YARA ALMADAN KURTULDU

Saldırıda belediye başkanı Özdemir'in yara almadan kurtulduğunu anlatan Bulut, "Başhekim ile görüştüm Ünal Umay Bey'in de operasyonu gayet başarılı bir şekilde geçmiş. Endişe edeceğimiz durum yok. Şu an yoğun bakımda Ünal Bey. Vücuduna isabet eden kurşun ve parçaları çıkartılmış durumda. Doktorlarımızın ve başhekimimizin verdiği bilgilere göre hiç bir hayati tehlikesinin bulunmadığı yönünde elhamdülillah. İnşallah tez amanda iyileşecektir. Başsavcımız burada. İl Jandarma Komutanımız ve Erbaa'daki tüm kolluk kuvvetlerimiz görevinin başında. Olay yeri inceleme ekiplerimiz olay yerinde. Bu hadiseyi aydınlatmak üzere yargı organlarımız gerekli gayreti gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Tanoba Belde Belediye Başkanı Vural Özdemir de "Beldeye giderken nerden geldiğini bilmediğimiz şey Ünal Bey'e isabet etti. Benim sağlığımda bir şey yok şükür. Ünal abimde de çok şükür hayati tehlike yok. Olay adli mercilerce araştırılıyor." diye konuştu.

SALDIRGANLARIN YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Tanoba Belde Belediye Başkanı Vural Özdemir’in kullandığı 60 ER 134 plakalı makam aracına dün akşam saatlerinde Erbaa-Tanoba yolu Koçak köyü mevkisinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce ateş açılmıştı. Araçta bulunan MHP'li Umay’ın başından yaralanmış, saldırıdan Özdemir yara almadan kurtulmuştu. Özdemir, camları kırılan makam aracıyla Umay'ı Erbaa girişine kadar getirilmişti. Umay burada ambulansa alınarak Erbaa Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Umay’ın ilk müdahalenin ardından ameliyata alındığı öğrenilmişti. 

Jandarma ekipleri, saldırgan ya da saldırganların yakalanması için çalışma başlatmıştı. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl de hastaneye gelerek doktorlardan bilgi almıştı.

Editör: Yadigar Hanım