Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından MHP'den ardı ardına istifalar geldi. MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Tuğçe Karadeniz de partisinin Sinan Ateş cinayeti sonrası izlediği tutuma isyan ederek istifa ettiğini kaydetti.

Karadeniz, istifasını sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Karadeniz istifasına yönelik açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Ülkenin başkentinde alçakça ve pervasızca işlenen ve iki küçük kız çocuğunu yetim bırakan cinayet  sonrasında yaşanan olaylar ile mensubu olduğum partinin takındığı tutumu vicdanen kabul etmem mümkün değildir.

Cinayet gününden bugüne kadar bize yakışan dururşun sergilenmesini umut ederek sabırla bekledim. Ancak bu süreçte yetkili kişilerin beyanatları ve tutumları dolayısıyla bu bekleyişin beyhude olduğuna kanaat getirdim.

Tüm bu nedenlerle vicdan sahibi bir insan, hukukçu ve Türk milliyetçisi kimliğimin gerreği olarak mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğinden ayrılmış bulunmaktayım."

Editör: Yadigar Hanım