Oyuncu Oktay Kaynarca, 'Biz Bize' adlı programa katılarak "Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" şeklinde bir açıklama yaptı ve bu sözler tepkilere neden oldu.

Gazeteci ve yazar Murat Bardakçı ise bu ifadeye "Eşekçe bir söylem, hiçbir anlamı yok. Türkiye'de yaşıyorsan Türksündür" diyerek tepki gösterdi.

A Para kanalında yayınlanan 'Biz Bize' programına konuk olan Kaynarca'nın milliyetçilik üzerine yaptığı yorumlar, sosyal medyada tepki çekti.

‘Tekrar dünyaya gelsen eşinle evlenir miydin' sorusuna verilen yanıtlar incelendi ‘Tekrar dünyaya gelsen eşinle evlenir miydin' sorusuna verilen yanıtlar incelendi

Ünlü oyuncunun "Ben şehir milliyetçiliğini sevmem, ülke milliyetçiliğini severim. Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" demesi, sosyal medya kullanıcıları arasında hızla yayıldı ve Kaynarca'nın ismi, bir sosyal medya platformunda en çok konuşulanlar arasına girdi.

Murat Bardakçı'nın "Türkiyeli" ifadesine verdiği yanıt ise, Kaynarca'nın açıklamalarına farklı bir bakış açısı getirdi ve bu konuda da sosyal medyada tartışmaların yaşanmasına neden oldu.

Kaynak: Haber Merkezi