İyi Parti Kurultay Listelerinde Bir Fırıldak Var İyi Parti Kurultay Listelerinde Bir Fırıldak Var

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Birol Aydın, Esenler’de halka seslendi. Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum’a tepki gösteren Aydın, “Birileri çıkmış, Kanal İstanbul CEO’su olarak, rant müdürü olarak bol keseden atıyor. Buradan net olarak ifade ediyorum. Sizin gözünüzün içine baka baka yalan söylüyorlar” dedi.

“Esenler'de yaşayan insanlarımıza seçmen gözüyle bakanlar, insanlarımızı sayı olarak görenler, aileye, mahalleye dokunamayanlar, sadece betonu sadece asfaltı belediyecilik olarak görenlerin size gelecek 5 yılda bugüne kadar verdiklerinden daha fazlasını vermeleri mümkün değildir. Ve bugüne kadar verdikleri de işte Esenler'in hali, işte İstanbul'un hali. Onun için gelin hep beraber kendimize, geleceğimize çıkalım. Elimizi vicdanımıza koyalım. Yarın çocuğuna, torununa, kızına, kendine karşı bir sorumluluğu yerine getir. ‘Ben; oğlum, kızım doğrunun yanında durdum. Doğruluğu destekledim. Ahlaka sahip çıktım. Vicdana, adalete sahip çıktım. Dürüstlüğe sahip çıktım’ demenden daha kıymetli, daha değerli bir şey yoktur. Seçimler gelir, seçimler gider. Adaylar gelir, adaylar gider ama sen sen olarak doğrunun ve ahlakın yanında vicdanın yanında oldun mu olmadın mı? Esas seni huzura kavuşturacak olan budur. Son söz. Bizim bir görevimiz var. Bir vazifemiz var. Emrolunduğu gibi dosdoğru ol der Rabbimiz. Biz İstanbul'a İstanbulluya karşı dosdoğru olmakla sorumluyuz. Haramdan, fesattan, yanlıştan, savurganlıktan, adam kayırmaktan, kamu imkanını belediye bütçesini har vurup harman savurmaktan şeytandan kaçar gibi kaçarız. Dosdoğru belediyecilik yaparız. Dosdoğru belediyelik yaptığımız zamanda insanımızın güldürdüğümüzü insanlarımız bilirler. Ben tekrar seçimlerin size Esenler’imize, İstanbul'umuza hayırla bereketler getirmesini temenni ediyor sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

Buradan açık ve net olarak ifade ediyorum, ilan ediyorum. Bakınız 2 aydır televizyon ekranlarında, sosyal medyada birçok tartışmaya şahitlik yapıyorsunuz. Her şeyi konuşuyorlar ama İstanbul'u konuşmuyorlar. Her şeyi tartıştılar ama İstanbul'un keşmekeşliğini, bu sorunların nasıl ortadan kaldırılacağını konuşmuyorlar. Hep güncel polemikler. Birileri İstanbul'u İstanbul seçimlerini 2028’e çıkmak için bir paravan olarak kullanıyor. Birileri de çıkmış, Kanal İstanbul CEO’su olarak, rant müdürü olarak bol keseden atıyor. Buradan net olarak ifade ediyorum. Sizin gözünüzün içine baka baka yalan söylüyorlar. Doğru, düzgün adım atmıyorlar. Kentsel dönüşüm diyorlar, merkezinde rantsal dönüşüm var. Bir kısım insanların, adayların bir gözü dolar görüyor, bir gözü euro görüyor. Gördükleri her yeşili dolar yeşili zannediyorlar. İstanbul'un imar planlarını alt üst ettiler. Tuzla'dan başlayarak Silivri'ye kadar gökdelenlerle betonlarla İstanbul'un imarını alt üst ettiler. Devlet arazilerini, askeri arazileri aldılar, rantsal dönüşüme tabii tuttular. Kimse İstanbullunun kaygısını, korkusunu keşmekeşlik içerisindeki hayatının düşünmüyor.

Editör: Habererk Habererk