İddiasına yönelik tanıkların da olduğunu dile getiren Nİhal Olçok, "Keskin nişancı var efendim, tanıklar var. Konuşmayın denildi. Gazilere denildi. Çünkü Türk ordusunda böyle bir birim, keskin nişancı olmadığı için devlet ve ordu çok mağdur olurmuş, şöyle olurmuş" dedi.

Nihal Olçok, 15 Temmuz akşamı eşi ve oğlunu kimin öldürdüğü ile ilgili olarak da “Keskin nişancı var efendim, buna sniper diyorlar. Keskin nişancı diyorlar var. Ama bunun ne mahkemede konusu edildi, ne tutanaklarda var. Ama var. Tanıklar var. Sonra tanıklara konuşmayın denildi. Gazilere denildi. Çünkü bana anlatılan şey, Türk ordusunda böyle bir birim, keskin nişancı olmadığı için devlet ve ordu çok mağdur olurmuş, şöyle olurmuş… Siz böyle bir şey gördünüz, sizi geldi iki üç kişi uyardı diye bu sözleri söylemekten korkuyorsanız ben sizin gaziliğinizi de sorgularım” açıklamasını yaptı.

FETÖ İLE İLİŞKİLİ KİŞİLER ARASINDA NUREDDİN NEBATİ VE BERAT ALBAYRAK DA VAR

15 Temmuz’dan sonra FETÖ ile ilişkili olan 9 kişiyi ihbar ettiğini belirten Olçok, devlet kademelerindeki bu isimlerin önemli makamlarda görevlendirildiğini söyledi.

Olçok şöyle devam etti:

“TRT beni hiçbir yayınına davet etmedi. Çünkü eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, ilk verdiğim listededir. Diyorlar ya ben itirafçıyım 500 kişilik liste verdim. Ben o kadar adam tanımadım ‘FETÖ’cü. Ama 9 kişiyi verdim. 9 kişi hâlâ orada. Bunlardan bir tanesi İbrahim Şahin… Diğer 8’i, altı defa verdim hala orada. Bir tanesi Nureddin Nebati yani… Ondan sonra çıktı, 15 Temmuz Vakfı başkanı yaptılar Nureddin Nebati’yi. Berat Albayrak da var 9 kişi içinde." dedi.

Editör: Yadigar Hanım