MHP'li Semih Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak öküz altında buzağı aramaktır MHP'li Semih Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak öküz altında buzağı aramaktır

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, yaptığı açıklamada, tüm partilerin anayasa değişikliği talebinin olduğunu ve bu durumun 1982 Anayasası'nın izlerinden kurtulmak için bir fırsat olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye'nin daha güçlü ve etkili bir ülke olması için yeni bir dönemin başladığını ifade eden Kurtulmuş, TBMM'nin bu süreçte önemli bir rol oynayacağını vurguladı. Kurtulmuş, darbe anayasasının ötesine geçerek daha sivil, özgürlükçü ve demokratik bir anayasa yapmanın zorunluluk olduğunu belirtti.

Kurtulmuş, anayasanın toplumsal bir sözleşme olduğunu ve toplumsal bütünleşme fikrinden doğması gerektiğini ifade etti. Anayasa tartışmalarının toplumsal kamplaşmaya yol açmaması gerektiğini ve TBMM'nin bu sorumluluğu yerine getireceğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi