Son anketler oyları çakılan AKP Genel Başkanı Erdoğan, eski yol arkadaşı Abdullah Gül’le görüşmek istediği bildirildi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı "Erdoğan’ın sürpriz iftar buluşması" başlıklı yazısında çarpıcı kulis bilgilerini aktardı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan eski yol arkadaşlarıyla buluşmalarına devam edecek mi?" diye soran Pehlivan, buluşmaların süreceğini de köşesinden paylaştı. Pehlivan'ın aktardığına göre; Erdoğan şu sıralar sessiz kalan kritik bir isimle buluşmak istiyor.

ERDOĞAN’DAN ZİNCİR MARKETLERE TEHDİT GİBİ SÖZLER ERDOĞAN’DAN ZİNCİR MARKETLERE TEHDİT GİBİ SÖZLER

ESKİ BÜROKRAT ARACI YAPILMIŞ

Pehlivan sözlerini; "Hatta ve hatta, şu sıralar sessiz kalan çok kritik bir isimle buluşmayı arzuluyor. Bir dönem üst düzey görev yapmış, iki tarafın da ortak tanıdığı eski bir bürokrat da Erdoğan’ın bu buluşma isteği için aracı olmaya soyunmuş." diye sürdürürken "Taraflar sır gibi saklıyor, sadece bir avuç kişi biliyor." diyerek durumun gizliliğini de aktardı.

O İSİM ABDULLAH GÜL MÜ?

Pehlivan, Erdoğan'ın buluşmak istediği isimle ilgili "Eğer gerçekleşirse Erdoğan birlikte verilen fotoğraf karesiyle iki partiye, yani DEVA’ya ve Gelecek’e kaçışın önünü tutmayı amaçlıyor. " değerlendirmesini yaptı.

Pehlivan yazısına şu sözlerle devam etti:

"Kaynaklarım, Erdoğan’ın görüşmek istediği kişinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu iddia ediyor. Ancak Gül cephesi “Böyle bir durum yok” yanıtını veriyor.

Ramazan ayında sürpriz bir iftar buluşması görürseniz, bu satırları hatırlayın."

EVİNİN ÖNÜNE HELİKOPETER İNDİRMİŞTİ!

Dönemin Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ile İbrahim Kalın, Abdullah Gül’ün evinin önüne helikopterle ziyaret gerçekleştirdiği öne sürülmüştü.

Gül’ün bu ziyaretle 2018 Cumhurbaşkanı adaylığının engellendiği iddia edilmişti.