Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Şırnak'ta dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Şırnak'ın seçim programında olmamasına rağmen, bir HDP milletvekilinin “Gaziantep’te seni çalıştırmayacağız” açıklamasına meydan okumak için Şırnak'a geldiğini belirten Özdağ, PKK'lı bir teröristi güvenlik güçlerine teslim ettiği için köyüne yapılan saldırıda şehit edilen vatandaşı koruyamayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a da ateş püskürdü.

Özdağ, "Şırnaklı bir vatansever kardeşimiz bundan kısa bir süre öne PKK’lı bir teröristi güvenlik güçlerine teslim ettiği için PKK’nın köyüne yapmış olduğu saldırı sonunda hayatını yitirmiş, şehit olmuş iki akrabası da yaralanmış. Başsağlığı diliyorum. Ben, bu yurttaşımızın terör örgütü tarafından nasıl tehdit edildiğini sosyal medyadan daha önce haber almış, duymuştum. Suriyeliler için çok endişelenen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar keşke PKK ile mücadelede destek olan bu yurttaşımız için de aynı şeyi duysaydı, onun hayatını kurtarmak için gereken tedbiri alsaydı, bugün bu vatansever kardeşimiz hayatta olurdu" dedi.

Zafer Partisi'nin Şırnak’ta Mahmut Tatar liderliğinde dört aday ile mücadele verdiğini hatırlatarak, bu mücadelenin yalnız Şırnak’ta değil bütün Türkiye’de verilen bir birlik mücadelesi olduğunu dile getiren Özdağ, şunları söyledi:

"Tatar ailesi Atatürk’ün yoldaşı olan bir ailedir. Biz de Atatürk’ün yoldaşları ile Şırnak’ta yol yürümekten dolayı övünç duyuyoruz. 10 milyon işsizimiz var. Şırnaklı da işsiz, Edirneli de işsiz, Ankaralı da işsiz… 10 milyon işsiz gencimiz varken ardı arkası bitmeyecek şekilde Afganistan’dan, Pakistan’dan, Suriye’den gelen kitlelere iş bulmak, aş bulmak bu mümkün değil. Bu gerekmiyor. Bu bize haksızlık. Şırnak’a, Muğla’ya, Nevşehir’e haksızlık. Bu bütün Türkiye’ye haksızlık. Bütün Türk halkına haksızlık.

Peki, HDP ne diyor? “Kalsınlar, vatandaşlık verelim.” Neden vatandaşlık verelim? Çünkü onlar üzerinden yurdumuzun karıştırılmasını istiyorlar. Onun için vatandaşlık verilsin istiyorlar. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Biz, Türkiye’nin HDP ile onun bir benzeri olan HÜDA PAR arasına sıkışmasına izin vermeyeceğiz.

Şırnak benim gezi programımda yoktu. Bir HDP milletvekili bir tweet attı beni tehdit etti. “Gaziantep’te seni çalıştırmayacağız” dedi. Ben de dedim ki, “Bekle Şırnak’a geliyorum.” Ben geldim. Galiba o arkadaş buralarda yok bugün. Bak, bana en son meydan okuyan Süleyman Soylu’ydu. Halini gördün. Adam birazcık ders alır."

Editör: Yadigar Hanım