Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Gaziantep'de halkın nabzını tuttu. Esnafı ziyaret ederek, Gazianteplilerle sohbet eden Özdağ, her geçen gün kötüye giden ekonomiyi düzeltmek için öncelikle sığınmacılaarın ülkelerine gitmeleri gerektiğini vurguladı.

Esnaf ziyaretleri öncesinde düzenlediği basın toplantısında basının iktidar tarafından baskı altına alınarak sindirilmeye çalışıldığını dile getiren Özdağ, “Dün Osmaniye'de Afganlılar ile ilgili bir haber yaptığı için Tolga Bağcılar tutuklandı. Ama, tutuklanmasının gerçek nedeni bu değil, Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu yolsuzlukları ortaya koyması ve Zafer Partisi'nin Hatay'a girişi sırasında engellenmesi üzerine benimle röportaj yapmasıdır” diye konuştu.

SURİYELİLERİ GÖNDERECEK TEK PARTİ ZAGFER PARTİSİDİR

Ülkenin ekonomisinin kötüye gitmesine neden olan sığınmacı sorunun Zaafer Partisi'nin çözebileceğini kaydeden Özdağ, "Gaziantep, sığınmacı baskısı altında inlerken, iktidar Suriyelilere vatandaşlık vermeye bütün gücüyle devam ederken, sarı muhalefet bu konuda iktidarın suç ortaklığını susarak yaparken, Zafer Partisi'nin kurulmasıyla sığınmacıların ülkelerine dönmesiyle ilgili görüşümüz gündeme taşındı. O günden sonra hepsi ortaya çıktılar. Cumhurbaşkanı 1 milyon Suriyelinin gönderileceğini açıkladı. Kemal Kılıçdaroğlu davul zurna ile gönderileceklerini açıkladı. Meral Akşener de Suriyelileri göndereceklerini ifade etti ama herkes biliyor ki Suriyelileri ülkelerine gönderecek tek parti Zafer Partisi'dir. Çünkü Türk halkı bunların samimiyetsizliğin farkında. Gaziantepli, Hataylı, Urfalı, Konyalı biliyor ki, sığınmacıları vatanlarına gönderecek bir parti var. O da Zafer Partisi'dir" ifaadelerini kullandı.

EKONOMİ KÖTÜYE GİDERKEN SEÇİME GİDEMEZLER

Özdağ, iktidarın oyunun düştüğüne dikkat çekerek, "Bu şartlarda bir erken genel seçim görünmüyor. Çünkü, ekonomi her gün daha kötüye gidiyor. İktidar, erken seçim için karar alındığı taktirde eski yasa ile seçime gidilmesi gerekecek. Bun nedenle yasayı da değiştirdiler. Bu da iktidar bloğunun işine gelmiyor. Şu anda iktidar bloğunun toplam oyu yüzde 36-38 bandında. Böyle bir ortamda ekonomi daha kötüye giderken yüzde 13'lük oy artışı mümkün değil. Bir intihar operasyonu yaparlar mı, Rus ruleti oynarlar mı onu da göreceğiz" dedi.

Editör: Yadigar Hanım