Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla eski başbakanlardan Mesut Yılmaz döneminde tutuklandığını ve Yılmaz’a ait kumarhane görüntülerinin karşılığında tahliye olduğunu iddia etti.

Sosyal medya üzerinden 'Deli Çavuş' ismiyle gündemi sarsacak paylaşımlarına yeniden başlayan Sedat Peker, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in de tahliye sürecinde aracı olduğunu söyledi. Mehmet Cengiz ile akraba olduğunu ifade eden Peker, “Mehmet cengiz @yilmazsozcu abiye tazminat davası açmışsın. Bu benim anlattıklarımla ilgili de tazminat davası açsana. Beni yalanlasana. Varlığı ile onur duyduğum @yilmazsozcu abiyi tanımıyorum ancak benim kırmızı çizgim” sözleriyle Gazeteci Yılmaz Özdil'i savundu.

Peker’in paylaşımları üzerine gazeteci Yılmaz Özdil de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Sedat Peker’e teşekkür etti 

Özdil dizi halindeki paylaşımında, “Sedat Peker milletin orasına koyacağını söyleyen Mehmet Cengiz'in sicilini yazıyor…

Habire “beşli çete”den bahsedip, Sedat Peker'in iddialarından hiç bahsetmeyen sayın muhalefetimiz, bakalım şimdi ne yapacak :))

Sedat Peker'e teşekkür ederim… İktidar gücüyle bana 1 milyon liralık dava açmaya benzemiyor bu iş, değil mi Mehmet Cengiz?

Geçmediğimiz köprüye, gitmediğimiz otoyola, uçmadığımız havalimanına para ödetirsin… Gün gelir, fitil fitil böyle ödetirler!” ifadelerine yer verdi.

Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz, Yılmaz Özdil hakkında “Garanti kazanan adayımı açıklıyorum” başlıklı köşe yazısı nedeniyle geçtiğimiz mayıs ayında 1 milyon liralık manevi tazminat davası açmış ve kişilik haklarına hakaret edildiğini öne sürmüştü.

Editör: Yadigar Hanım