Gamze ŞİMŞEK- Ramazan EĞRİ/ İSTANBUL,(DHA)-Türk Polis Teşkilatı'nın 178'inci Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü, şehit ve gazi ailelerine iftar programı düzenledi. Programa Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ta katıldı.  

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 178'inci yılı dolayısıyla, Maltepe'deki şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği düzenlendi. Organizasyona Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki ve Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Ali Kesikoğlu katıldı. 

"BİN 151 VANDAŞIMIZI ENKAZIN ALTINDAN ÇIKARDIK"
İftar öncesi konuşma yapan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Bu yıl emniyet teşkilatı olarak 178. kuruluş yıldönümümüzü idrak ediyoruz. Burada şu anda soframızı paylaştığımız kahraman şehitlerimizin emanetleri, yakınları da var, gazilerimiz de var. Bu arkadaşlarımız, bu kahramanlarımız yeri geldiğinde, zamanı geldiğinde dinimiz için, inancımız için, bayrağımız için, ezanımız için ve her bir vatandaşımızın güvenliği için, hiç gözünü kırpmadan canını ortaya koydular ve o yüce makamlara eriştiler. Ben bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bugün görev yapan 340 bin personelimizin her biri de gerektiğinde ihtiyaç olduğunda aynı şekilde canını ortaya koymaktan ve bu yüce makama talip olmaktan başka hiçbir şey düşünmemektedir. 6 Şubat depremlerini de yaşadık. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk anından itibaren ben bu işin başındayım ve şahidiyim. Bütün arkadaşlarımız bulundukları noktadan hareket ederek deprem bölgesine bütün imkanlarını yağdırdılar. Ve önce arama kurtarma faaliyetleri ki, polis arama kurtarma ekiplerini biz 3 yıl önce Elazığ depreminden sonra oluşturmuştuk. Bu arkadaşlarımız ilk önce oraya müdahale ettiler ve toplam bin 151 vatandaşımızı hamdolsun ki, sağ olarak enkazın altından çıkardılar ve ondan sonraki süreçte de milletimizin hep yanında oldular." dedi.

"TEŞKİLATIMIZ CANSİPERANE GÖREV YAPIYOR"
İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ise, “Şefkat, merhamet, yardımlaşma duygularının pekiştiği ramazan ayı içerisindeyiz. Ramazan ayında tutmuş olduğu oruçların, etmiş olduğunuz duaların kabul edilmesini temenni ediyorum. Türk Polis Teşkilatımızın kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar edinmiş olduğu bilgi, deneyim ve birikimiyle her geçen gün kendini geliştirerek ve yenileyerek halkımıza hizmet eden gönüllü kurumlar arasına gelmiştir. Yaklaşık 18 milyonluk  nüfusuyla, İstanbul dünyanın en büyük metropol şehirleri arasında 13. sırada yer almaktadır. İstanbul ilimizin huzur ve güvenliği, vatandaşımızın can ve mal emniyetini sağlamak, asayişini temin etmek, vatandaşın huzurunu temin etmek anlamında mesai mefhumu gözetmeksizin cansiparane olarak görev yapmaktayız. Vatanın üzerinde emelleri olan hainler de onların ülkemizde uzantıları olan terör örgütleri, organize suç örgütleri, suç çeteleri ve şer odaklarına yönelik operasyonlarımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da büyük bir kararlılık ve azimle devam edecektir. Aziz şehitlerimizin saygıdeğer aileleri, sizler en değerli varlıklarınızı, eşinizi, oğlunuzu, kardeşinizi ve yakınlarınızı bu vatan için feda ettiniz. Yeryüzünde bundan daha büyük bir fedakarlık olamaz. Kahraman gazilerimiz, sizler şehadet yolunda gazi olarak en az şehitlerimiz kadar milletin kalbinde yer aldınız. İstanbul Emniyeti olarak, şehitlerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Emniyet teşkilatımız yaklaşık 2  asırdır her zaman vatandaşın yanında olmaya devam etmektedir. Yüzyılın felaketinde de deprem bölgesinde verilen görevleri layıkıyla yerine getirdik. Halihazırda Hatay ilimizde 2400 personelimizle halkımıza hizmet vermekteyiz. Bu vesileyle mensup olmaktan gurur duyduğum emniyet teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Vatan, millet, bayrak uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Ve teşkilatımın dört bir yanında görev yapan tüm personelimizin aileleriyle beraber sağlıklı, mutlu huzur dolu günler diliyorum." diye konuştu. 

Kaynak: dha