Osman Sınav'ın yönetmenliğini yaptığı Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakterini canlandırmasını istediği ilk kişiyi duyanlar şaşkına döndü. 

Türk sinemasının sultanlarından Filiz Akın sevenlerini korkuttu Türk sinemasının sultanlarından Filiz Akın sevenlerini korkuttu

Osman Sınav bir dönemin efsane dizisi yapımcısı ve yönetmeni olduğu Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar rolüne Necati Şaşmaz'dan önce düşündüğü isim duyanları şaşkına uğrattı.

'Polat Alemdar' rolüne ilk önce Çılgın Bediş dizisinin Oktay'ı, Cenk Torun düşünülmüş. Cenk Torun verdiği bir röportajda bu konuya değinerek, şu ifadeleri kullandı.

 

“Askere gitmeden önce Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakterini oynamak için teklif aldım ama kabul etmedim.' En büyük pişmanlığım, hayatımın hatası diyebileceğim bir işti. Olsaydı ne güzel olurdu.' Mafya dizisi tutmaz diye düşündüm. O dönemde yakışıklı jön rolleri üzerime yapışmıştı. Benden mafya adamı nasıl olur diye endişelendim açıkçası. Öte yandan o dönem askerliğin önünde çok büyük bir engel teşkil ettiğini söyleyen Torun, sözlerine şöyle devam etti Ya askere gidecektim ya diziyi kabul edecektim. Diziyi kabul etmek riskliydi. Çünkü Asker kaçağı olarak setten alınıp beni götürmeleri söz konusu olabilirdi. Dizi bu kadar ünlenince de üzüldüm ama yapacak bir şey yok. Bu da şans…'