AKP'de seçilemeyen isme belediyelerden ihale yağıyor

AKP'de seçilemeyen isme belediyelerden ihale yağıyor.

AKP'de seçilemeyen isme belediyelerden ihale yağıyor

AKP’li Tuzla Belediyesi’nin aynı gün yarım saat arayla yaptığı iki ihaleyi, son belediye seçimlerinde AKP’den Midyat Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Muharrem İleri’nin şirketi aldı.

Odatv'de yer alan habere göre, Muharrem İleri’nin şirketi “Kutlu Yol”, iki ayrı asfalt ihalesini yaklaşık 40 milyon TL’ye alarak belediye ile sözleşme imzaladı.

Kutlu Yol, 3 ay önce de, AKP’li Pendik Belediyesi’nden 35,8 milyon TL’lik asfalt ihalesi almıştı.

İstanbul’daki AKP’li ilçe belediyelerinden aldığı asfalt ihaleleri ile ihya olan, AKP’li belediye başkan aday adayının şirketi, Tuzla’nın 17 mahallesini de asfaltlayacak. 

YARIM SAATTE İKİ İHALE

Tuzla Belediyesi, ilçenin 17 mahallesini kapsayan iki ayrı ihaleyi, geçen ay 6 Eylül’de yarım saat arayla yaptı. Her iki ihaleyi de Kutlu Yol Asfalt İnş. Maden. Tur. Ve Nakl. San. Tic. Ltd. Şirketi aldı. 

İki ihaleyi toplam  39 milyon 694 bin 333 TL’ye alan Kutlu Yol, Tuzla Belediyesi ile 1 Ekim’de sözleşme imzaladı. Önceki yıllarda da Tuzla Belediyesi’nin küçük bedellerle asfalt ihalesi alan Kutlu Yol, geçen ağustos ayında AKP’li Pendik Belediyesi’nden de 35 milyon 802 bin 500 TL’lik asfalt ihalesi almıştı.

SON 9 YILDA 30 İHALE

Kutlu Yol firması, son 9 yıl içinde AKP’li Tuzla Belediyesi’nden şimdiye kadar toplam 17 ihale aldı. Bu ihalelerin toplam bedeli 112 milyon 340 bin TL’yi aştı.

Firma, Tuzla Belediyesi dışındaki AKP’li ilçe belediyelerinden çeşitli ihaleler aldı: Çekmeköy Belediyesi’nden 7, Pendik Belediyesi’nden 5, Beykoz Belediyesi’nden 1 ihale.

MUHARREM İLERİ KİMDİR?

Kutlu Yol firmasının büyük ortağı Muharrem İleri, 2019 belediye seçimleri için, AKP’den Midyat Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmuştu. 1961 Mardin Midyat doğumlu olan İleri,  Lise eğitimini Midyat’ta tamamlamış, 1981 yılında İstanbul’a gelerek ticaret hayatına atılmıştı.

Kutlu Yol Asfalt firmasını 2005 yılında, halen firmada küçük hisse sahibi olan Halit Kutlu ile birlikte kuran Muharrem İleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu üyelik ve yöneticilik yapıyor.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344