AKP'li ve MHP'liler bile 'yeter artık' diyerek isyan etti!

AKP'li ve MHP'liler bile 'yeter artık' diyerek isyan etmesi dikkat çekti.

AKP'li ve MHP'liler bile 'yeter artık' diyerek isyan etti!

Anket sonucuna göre, Türkiye'de ev kiralarının 'çok yüksek' veya 'yüksek' olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 96,5. Bu oran AK Parti seçmeninde bu oran yüzde 93,8. MHP'de yüzde 97.

Aksoy Araştırma tarafından haftalık olarak yayımlanan Türkiye Monitörü araştırmasının 38 hafta sonuçlarına göre, ev kiralarından hemen herkes şikayetçi. 

Ev kira ücretlerinin “olması gerektiği gibi” olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 3,1. Kira ücretlerinin “düşük” veya “çok düşük” olduğu görüşünü paylaşanların oranı yüzde 0,4 çıktı.

“Sizce Türkiye'de ev kiraları ne düzeydedir?” sorusuna katılımcıların yüzde 79,1 “çok yüksektir”, yüzde 17,4 “yüksektir” yanıtını verdi. Toplamda, yüzde 96,5 Türkiye’de ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaştı.

Araştırmada, seçmen bazında da sonuçlar yer aldı. Cumhur İttifakı'nın iki partisi olan AK Parti ve MHP seçmeni arasında da ev kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşü hâkim. AK Parti seçmeninin yüzde 93,8’i kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu belirtirken; yüzde 5,6’sı kira ücretleri “olması gerektiği gibi” dedi. Kira ücretlerinin “düşük” veya “çok düşük” olduğunu söyleyen AK Parti seçmeni oranı yüzde 0,5.

MHP seçmeninin de yüzde 97’si kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu söyledi. Kira ücretlerinin “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşan MHP seçmeninin oranı ise yüzde 3 seviyesinde.

CHP seçmeninin yüzde 98’i ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu söylerken, kiraların “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanların oranı yüzde 1,4 çıktı.

İYİ Parti seçmeninin de yüzde 97’si ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaştı. Kira fiyatlarının “olması gerektiği gibi” olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 3,3.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 10:01
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344