AKP'li vekilden vatandaşa küfür gibi sözler!

AKP'li vekilden vatandaşa küfür gibi sözler geldi.

AKP'li vekilden vatandaşa küfür gibi sözler!

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, geçtiğimiz hafta sonu Fatsa ilçesinde 5 kahveyi ziyaret edip yurttaşlarla sohbet ettiğini dile getirdi.

Yediyıldız, "Zamdan kimse memnun olmaz ama çok da şikâyetçi değiller" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 21'i aşan 'resmi enflasyona' rağmen düşük faiz politikasında ısrar etmesi ve ekonomi yönetiminin bu doğrultuda attığı adımlar, Türk lirasında tarihi değer kaybına neden oldu. Dolar 18, euro 20 lirayı görürken, döviz kurlarındaki ralli her alanda peş peşe zamlara neden oldu.

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise yaşananları adeta görmezden geldi ve 'vatandaşların zamlardan çok da şikayetçi olmadığını' ileri sürdü.

Ünye ilçesinde çeşitli programlara katılan, yurttaşları ve esnafı ziyaret eden Yediyıldız, daha sonra bölgede yayın yapan bir televizyon kanalına konuk oldu. Döviz kuru ve sık sık yapılan zamlar hakkında konuşan Yediyıldız, şunları söyledi:

'BİZLER MARKETLERİ BASTIĞIMIZDA FARKLI SORUNLAR ORTAYA ÇIKIYOR'

"Doları yükselten ben değilim. Euro yükselten ben değilim. Fiyatları yükselten de biz değiliz. Kontrol bizim elimizde elbette ama bizler marketleri bastığımızda farklı sorunlar ortaya çıkıyor. Stokçular da var. Hepsiyle mücadele ediliyor. Ben şunu açık söylüyorum, cumartesi Fatsa'da 5 tane kahve gezdim. Hiçbir kahvede, ‘Niye bunlara bu kadar zam geliyor’ demediler. Selamlaştık, sohbet ettik. Zamdan kimse memnun olmaz ama çok da şikayetçi değiller. Açık söylüyorum. Konuştuk, bayağı sohbet ettik. Görülüyor ki vatandaşlar da bir şeyleri biliyor, farkında."

MUHALEFETİ HEDEF ALDI

Muhalefet partilerini de eleştiren ve ülkede kaos yaratmak için Amerikalılar ile görüştüklerini ileri süren Şenel Yediyıldız şöyle devam etti:

"Doları biz yükseltmiyoruz ki, dış güçler yükseltiyor. Şu anda halen daha Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin muhalefet partilerinin liderleri bakın ne yapıyor? Bunu ben söylemiyorum, Büyük Birlik Partisinin sayın lideri söylüyor. Bu muhalefet liderleri Amerikan yetkilileriyle ayda bir, bir araya geliyorlar ve gizli gizli görüşüyorlar. Kiminle ne konuşuyorlar belli değil. Ama ortaya çıkan şeyden anlıyoruz ki; biz bunları ekonomiyle yıkacağız, siz içeride terör oluşturun. Bu benim iddiam. Ama gerçek olanda o."

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2021, 10:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali bey
Ali bey - 5 ay Önce

Akli denge, haram yemekten yok olmuş anlayış. Ben halkım bu pisliklerden şikayetçiyim