AKP’li Bülent Turan’dan 50+1 itirafı!

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan 50+1 açıklaması geldi.

AKP’li Bülent Turan’dan 50+1 itirafı!

Siyasetteki 50+1 tartışmaları devam ediyor.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Başkanlık sisteminde tabii ki uyum yasası eksiklerimiz, usul hatalarımız olabilir. Bunları revize edeceğiz, ediyoruz da. Dolayısıyla 50+1 diye bir gündemimiz yok" dedi.

Turan, 50+1 tartışmalarını değerlendirdi. Turan, 50+1’in iddialı bir yönetimi ortaya koyduğunu belirterek şunları söyledi:

– 50+1, başkanlık sisteminin esası ve temeli. Uzlaşının da geniş katılımlı bir siyasal yelpazenin de karşılığı.  Vesayetsiz, darbe girişimsiz, sorunsuz bir iddialı yönetimin olmasının en büyük gerekçesi 50+1. Onun için güçlü yönetim, güçlü iktidar 50+1 ile kurulabilir.

– 4 yıla yakın bir zamandan beri, şu anki başkanlık istemi hayata geçmiş durumda. Şimdiye kadar hiçbir siyasal kriz yaşamadık. Bunun temel sebebi 50+1. Başkanlık sisteminde tabii ki uyum yasası eksiklerimiz, usul hatalarımız olabilir. Bunları revize edeceğiz, ediyoruz da. Dolayısıyla 50+1 diye bir gündemimiz yok.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344