Bahçeli'den ABD'ye Ülkü Ocakları üzerinden tokat gibi cevap!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ABD'ye Ülkü Ocakları üzerinden tokat gibi cevap geldi.

Bahçeli'den ABD'ye Ülkü Ocakları üzerinden tokat gibi cevap!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2.5 aylık tatilin ardından yeni yasama yılına başlayan TBMM'de gerçekleşen partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi'nin Ülkü Ocakları için "terör" soruşturması yapılmasını sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli konuyla ilgili şunları söyledi:

Bu sırada FETÖ irtibatlı Demokrat Partili bir senatör, Temsilciler Meclisi'nde gündeme Ülkü Ocakları'nı getirmiştir.

2022 yılı ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası'nın onaylanan metninde, Ülkü Ocakları'nın bir terör örgütü olup olmadığı hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından rapor hazırlanmasını öngören bir madde de yer almıştır. Bu kadar mı korkuyorlar bizden? Bu kadar mı kabuslar görüyorlar ülkücülerin varlığından, bu denli mi ürküyorlar cesaretimizden? Ben Ülkü Ocakları'nda yetişmekten iftihar eden bir genel başkanım. İkbal için değil, Türklüğün muzaffer şafağının sökmesi, milletin istiklal ve istikbal haklarının muhafazası için ülkücü oldum, yaşadım.

Dünyaya bir kez daha gelsem, yine ülkücü hareketin bir ferdi olurdum. Ey ABD'nin Temsilciler Meclisi, ne anlatsak boş, ne biliyorsanız onu yapın, elinizden geleni ardınıza koymayın.

Ülkü Ocakları'ndan şehit çıkar, gazi çıkar, kahraman çıkar, siyaset ve devlet adamı çıkar, adam gibi adam çıkar. Bir tek çıkmayacak teröristtir, haindir, devlet ve millet düşmanıdır.

Terör örgütü arıyorlarsa onlara Pensilvanya'ya bakın diyeceğim.

YORUM EKLE