Bahçeli'den sert açıklama: “Namertliktir”

MHP Lideri Bahçeli, PKK/YPG'li terörist Mazlum Kobani ile ilgili "Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke (ABD) tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir" dedi. Bahçeli ayrıca, "Trump'ın skandal mektubu iki ülke ilişkilerine önemli hasar ve zarar vermiştir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den  sert açıklama:  “Namertliktir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde MHP Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 15. dönem eğitim ve öğretim yılı açılış törenine katıldı.

Bahçeli burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Barış Pınarı Harekatı sonucunda terörizme bel bağlayanlar, terör örgütleriyle ihanet mesaisine girenler kesinlikle deşifre olmuşlar, yakayı ele vermişlerdir.

Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir.

17 Ekim'de ABD’yle yapılan 13 maddelik uzlaşma, 22 Ekim'de Rusya’yla sağlanan anlaşma stratejik bir başarı, milli bir uyanışın müjdesidir.

Türkiye’nin batıyla ilişkilerini ahlaken sorgulayacağı, geleneksel ittifak ilişkilerini gözden geçireceği bir süreç de son harekatla birlikte hız kazanmıştır.

TRUMP'IN SKANDAL MEKTUBU...

Trump'ın skandal mektubu iki ülke ilişkilerine önemli hasar ve zarar vermiştir

Ne yapsın Sayın Cumhurbaşkanı, hatıra olarak saklayıp müzeye mi koyacak? ABD'ye iade etmesi en doğru yoldur.

Sayın Erdoğan, doğu ve batı bloklarında Türkiye'nin milli çıkarlarını koruyacak bir dik duruş ortaya koydu. Tarihin önemli bir dönemidir bu.

YORUM EKLE