CHP'li Faik Öztrak "Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır"

CHP Genel Başkanı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektuba ilişkin, "O kağıt parçası hala AK Parti genel başkanının cebinde cevaplandırılmayı bekliyor" dedi.

banner311
CHP'li Faik Öztrak "Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır"

CHP'li Öztrak, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Salı günkü grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidara ABD Başkanı Trump'ın yazdığı mektupla ilgili 7 soru sorduğunu hatırlatan Öztrak, "Anlaşılan bu sorular iktidarı son derece rahatsız etmiş. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın yazdığı ve Türk Milleti’nin haysiyet ve şerefini yaralayan sözlere halen hak ettiği yanıtı vermemiştir" dedi.

Öztrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in bugün "Bize tebliğ edilen mektubu tebellüğ etmedik" sözlerine ilişkin "Ama daha dün kendi genel başkanı zamanı geldiğinde bu mektuba cevap vereceklerini söylemiştir. Demek ki Ömer Çelik’in bundan haberi yoktur; ama genel başkanları bu mektubu tebellüğ etmiştir. AK Parti sözcüsüne tavsiyem genel başkanının neyi tebellüğ edip neyi etmediğini öğrenip, kürsüye öyle çıkmasıdır" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.