CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a dava!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine söylediği ağır sözlere karşı tazminat davasında bulundu

banner311
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a dava!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, ''Cahil, izansız, vicdansız, zekâ yoksunu, kalbi kin ve nefretle dolmuş mahluk'' şeklinde sözler söylemişti.

Bunun üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik , Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkında 5 kuruşluk iki tane dava açıldığını belirtti.

Davaya ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik, "Son bir hafta içerisinde Sayın Erdoğan'ın iki farklı konuşması oldu. İkisinde de sayın Genel Başkanımıza yönelik çok ciddi hakaretler yapıldı. Genel Başkanımız her zaman için, mümkün olduğunca siyasilerin eleştiriye katlanma yükümlülüğünün altında olduğunu düşünüyor ancak sürekli olarak iftira atmaları, yalan söylemeleri, Genel Başkanı bir anlamda hakaret eden kişi olarak tanımlamaya çalışmaları ve bunla ilgili algı yaratmaya çalışmalarının ardından Genel Başkan tarafından talimat verildi. Dilekçeyi bugün sabah itibariyle Ankara Asli Hukuk Mahkemeleri'ne verdik. Dolayısıyla 5 kuruşluk, iki tane dava açıldı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 19:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.