Devlet Bahçeli'den korona açıklaması ve Dinayet'e destek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koronavirüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu.

banner311
Devlet Bahçeli'den korona açıklaması ve Dinayet'e destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

''Olağanüstü bir krizin nasıl yönetileceği, Covid-19 kuşatmasının nasıl ve hangi stratejik mülahazalarla yarılacağı elbette vatanseverlik duygusuyla ve millete hizmet aşkıyla ispatlanmaktadır.

Türkiye’nin salgına yenilmesini, acıklı ve aciz durumlara düşmesini bekleyen, dileyen, hatta bu maksatla inceden inceye faaliyette bulunan çevrelerin varlığı da esef ve hayret verici seviyelerdedir. Sağlık alt yapımızın güçlü, bu alandaki yönetim anlayışının güven verici olması bazı gafilleri rahatsızlığa ve huzursuzluğa sevk etmektedir.

Elbette herkesin inanç, ifade, yaşayış ve tercih özgürlüğüne saygı duyulmalıdır. Fakat hiç kimse de Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığına, bunu da aklama ve haklı çıkarma kütüklüğüne heves etmemelidir."

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Asıl nefret dili, asıl ilkel ve çağın gerisinde kalmış üslup aynısıyla sözü edilen baroların ruhuna yuvalanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Diyanet İşleri Başkanı’nın malum ve gündeme gelen, aynı zamanda manevi bir gerçek olan sözlerine aynen iştirak etmektedir. Nitekim biz çağlar öncesinden gelen nurlu sesin yaşaması ve yaşatılması konusunda yeminli millet ve maneviyat sevdalılarıyız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 17:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.