Erdoğan hata yaptık demişti! Bahçeli’den çok sert yüzde 50+1 çıkışı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “mahsurlu” hatalı dediği yüzde 50+1 sistemine gelen eleştirilere MHP Genel Başkanı Bahçeli’den çok sert tepki geldi.

Erdoğan hata yaptık demişti! Bahçeli’den çok sert yüzde 50+1 çıkışı!

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüzde 50+1 tartışmalarına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kusurlu olarak tanımladığı sisteme yönelik eleştirilere karşı çok sert bir çıkış yapan Bahçeli, sistemi eleştiren AKP’li Cemil Çiçek’i “FETÖ ağzıyla konuşmakla” suçladı.

Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla aramızda gerginlik değil, muhabbet vardır. Gerisi laf-ı güzaftır. Bu sistemin meşruiyet temeli yüzde 50 +1'dir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde cumhurbaşkanı doğrudan halk tarafından seçildi.

Bu itibarla yüzde 50+1 oyla Cumhurbaşkanı seçilmesi çoğulcu demokrasinin dünyaya emsal olacak bir seçimdir.

Cumhur İttifakı'nın günahına da sevabına da ortağız. Cumhur İttifakı Türk Milletinin gücüdür.

Cemil Çiçek'in sözlerinin tahrip gücü yüksektir. Sayın Cemil Çiçek sizin kafanızda, dilinizin altında sakladığınız bir oran var mıdır?

Açıkla da bilelim, niyetini öğrenelim. Buradan nereye ulaşmaya, kimlere şirin gözükmeye çalışıyorsunuz?

FETÖ'cü Fehmi Koru da aynı şeyleri söylüyor. 6 partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem arayışları için toplantılar düzenlediği dönemde Sayın Çiçek'in beyanatı bize göre kuşku vericidir.

Cumhurbaşkanı'nın yüzde 50+1 oyla seçilmesi demokrasi güvenliğini temin ve teyit edecektir. Bize göre bu tartışma gereksizdir.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçen hafta yaptığı görüşme sonrasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “50 artı 1’in mahsurlu olduğunu anladık.

50 artı 1’i o zaman bu kadar sıkı bir şeye bağlamamamız gerekirmiş” dediğini aktarmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
destek
destek - 2 hafta Önce

helal olsun devlet bahçeliye çünkü koltuğunu değil devletin bekasını düşünüyor .şamil tayyo demiş bu yüzde 50+1 sorosçular getirmişmiş diye aklınca algı yapıyor sizden ala sorosçu mu var.aklın yolu bir sandıkta başkanlığa evet dedik sırf bu koalisyon saçmalığı olmasın ülke dikiş tutmaz hükümetlere mahkum olmasın diye.3,5 yıl oldu akp ye oy vermesekte ülkede herkes kuzu kuzu sandığı bekliyor ve olması gerekende budur.işadamları iş yapacak yatırmı yapacak hatta dışarıdan biri bu ülkeye yatırım yapcak olsa her zaman hükümet kurma sorunu olsa kim yatırım yapar.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344