Erdoğan MHP’ye bakanlık teklif etti! İşte Bahçeli’nin cevabı!

Aydınlık Gazetesi Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik, Başkent kulislerindeki son gelişmeleri kaleme aldı.

Erdoğan MHP’ye bakanlık teklif etti! İşte Bahçeli’nin cevabı!

Özçelik, "Türkiye orman yangınları ile uğraşırken, gündemde yine hükümet var. Erdoğan’ın kararını verdiği, hükümette köklü değişikliğe gideceği, bakanlar kurulunun yarısına yakınının, yenileneceği ifade ediliyor" diye yazdı.

İşte İsmet Özçelik'in "Hükümette değişiklik MHP’li bakan olacak mı?" başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

Türkiye orman yangınları ile uğraşırken, Ankara kulisleri hareketli. Gündemde yine hükümet var. Erdoğan’ın kararını verdiği, Hükümette köklü değişikliğe gideceği, Bakanlar kurulunun yarısına yakınının, yenileneceği ifade ediliyor.

İSİMLER

İsimler peş peşe sayılıyor. Son dönemlerde hep gündemde olan, Birçok bakanın adı geçiyor. Erdoğan’ın, kapsamlı bir değişiklik yapıp, kritik isimleri de bunların arasına koyup, olası krizleri aşmayı planladığı bildiriliyor.

AK PARTİ’DE DURUM

Ak Parti’de kafalar karışık. Eski özgüven yok. Korona salgını, sel felaketleri, Kuraklık, orman yangınları, … Ekonomik kriz, işsizlik, …Moralleri epeyce bozmuş. Özellikle Anadolu’daki yöneticiler, halkla sürekli yüz yüze olan vekiller karamsar…

TÜRKİYE İTTİFAKI

‘Tek başına iktidar’ söylemi fazla duyulmuyor. İttifakın genişlemesini istiyorlar. ‘Türkiye İttifakı’ konuşuluyor. Bu ittifakın kabineye de, Yansımasından yanalar. Bunu istemelerinin nedenini de, ‘Sorunlar çok büyük, Bu kadrolarla tek başına aşmamız zor. İktidarı paylaşmazsak, Hepsini kaybedeceğiz’ diye izah ediyorlar. Tabi bunlar ulu orta söylenmiyor. ‘Özel’ görüşler.”

MHP’YE BAKANLIK

Kulislerde en çok tartışılan konulardan biri, MHP’li bakanların olup olmayacağı. Bu konuda rivayet çok. Konuyu, Erdoğan’la da arası iyi olan, Ak Partililere sordum. Özetle şunları söylediler: “Erdoğan kabineye, MHP’li isimleri almak istiyor. En az üç bakanlığı, Onlara vermeyi uygun görüyor. Ama Bahçeli istemiyor. İçinde bulunduğumuz durum çok hassas. Aynı zamanda kırılgan. MHP isterse sorun olmaz. Hatta çok iyi olur.”

‘BAHÇELİ KABUL ETMEZ’

MHP lideri Bahçeli, Son dönemlerde önemli çıkışlar yapıyor. Yapılan yanlışları düzeltmek için, Kararlı bir tutum sergiliyor. Ortaya çıkan yeni durumda, “Acaba bakanlığa evet der mi?” diye, MHP’lilere sordum. “Bahçeli’nin tavrının değişmediği, MHP’li bakan atanmasına, Sıcak bakmadığı” konusunda ısrar ettiler. Geçmişte de kabul etmedi” diye net konuştular. Ama hâlâ “olabilir” diyenler var.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt Selim
Bozkurt Selim - 10 ay Önce

Artik karanlik odatvnin bir subesi olarak calisan bu sözümona sitenin tüm kadrosu sizler ne gecmisde ve nede bugün Ülkücü Hareketin kutlu Otagi MHPyi, Bokurtz Lideri Devlet Beyi sevdiniz,anladiniz,kavradiniz ve bundan böylede anlayamiyacaksiniz ki, sayin Devlet beyin bu haberinizde konu olan muhtemel icratini,ülküsünü idrak etmeniz icin.TTK

vay beee
vay beee - 10 ay Önce

adam ne kadar ilkeli bakanlık bile istememiş gözlerim yaşardı