Erdoğan’dan Tartışma yaratacak EYT çıkışı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar mağdurlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kötü haber geldi.

Erdoğan’dan Tartışma yaratacak EYT çıkışı!

EYT mağdurları hükümetten olumlu bir adım beklerken Erdoğan'ın son açıklaması EYT'lileri kızdıracak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika EYT açıklaması geldi... 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tutturmuşlar erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola asla teşvik etmeyin. Ülkeme zararı olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum.” dedi.

ERDOĞAN'DAN EYT MAĞDURLARINA KÖTÜ HABER

İstanbul'da Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sosyal Güvenlik Merkezi Toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

SEÇİM KAYBETSEK DE YOKUM

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tutturmuşlar erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim başımıza bu erken emekliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Hem erken emeklilikle ideal olan ücreti alamayacak, ikinci bir iş aramak suretiyle işsizliğe öncü olacak. Sosyal güvenlik sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi böylece oluşan kaos ortamında siyasi rant hesabıdır. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayız, yapmayacağız da. Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimize fayda neredeyse ona varım, milletime, ülkeme zararın olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum.” dedi.

YORUM EKLE