Erhan Arıklı, algı operasyonunu deşifre etti!

YDP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, 11 Nisan’da kurultay öncesi sahte anketle yapılan algı operasyonunu açığa çıkardı

Erhan Arıklı, algı operasyonunu deşifre etti!

YDP Genel Başkanı  ve Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, 11 Nisan’da kurultay öncesi sahte anketle yapılan algı operasyonunu deşifre etti.

Bu anketi kimin yaptırdığını sorgulayan Arıklı, “Parayı kim veriyor, YDP üyelerinin  isimlerini ve telefon numaralarını bu şirkete kim verdi” diye sordu.

Pazartesi günü konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Arıklı, şunları söyledi:

ALGI OPERASYONU BÖYLE YAPILIR

“Türkiye’de kurulu Global Araştırma Şirketi, YDP üyelerini tek tek arayarak 11 Nisanda kime oy vereceklerini soruyor. Tesadüfen beni de aradılar. Onlara, YDP üyelerinin isim ve telefonlarını nasıl ele geçirip bu anketi yaptıklarını ve bu anketi kimin adına gerçekleştirdiklerini sordum. Cevap;"Biz sadece anketörüz. Detayı bilmiyoruz"

Algı operasyonları böyle yapılır. Önce YDP’nin tüm üyelerini  ararsınız. Böylece üyeler yapılan anketin doğru olduğuna inanır. Sonra bir netice açıklarsınız. Kendisine de anket yapılmış olan üye, ortaya atılan anket neticesine ister istemez inanır..

Küçücük bir detay atlanır. "Bu anketi yapan firma Allah rızası için mi bu anketi yapıyor?" sorusu arada güme gider. Kimse  Parayı kimin verdiğini sorgulamaz bile.

Burada asıl araştırılması gereken ise benim yukarda sorduğum sorudur. Global Araştırma Şirketine YDP üye listesini ve üyelerin telefonlarını kim verdi...?

Pazartesi hukukçu arkadaşlarımız bu konuyu Türkiye yetkili kurumları ile görüşecek ve ilgili firma hakkında suç duyurusunda bulunacaklar...”

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 21:03
YORUM EKLE