Fatih Erbakan AKP'ye sert sözlerle yüklendi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP'ye sert sözlerle eleştirdi.

banner311
Fatih Erbakan AKP'ye sert sözlerle yüklendi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ramazan bayramında, Kocaeli İl Teşkilatı ile bayramlaştı.

Erbakan video konferans yolu ile katıldığı bayramlaşma görüşmesinde dikkat çeken ifadeler kullandı.

Toplam 240 kişinin online olarak katıldığı bayramlaşma görüşmesinde Erbakan, AKP'ye çok sert sözler sarf etti. Erbakan, bir borç iktidarının kurulduğunu söylerken, "Bu iktidar döneminde; enflasyon, vergi, işsizlik, sosyal yardım alan kişi sayısı, iflas eden kuruluş sayısı, icralık olan vatandaş sayısı arttı" dedi.

Erbakan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Ülkemizde daha önceden borçlu iktidarlar vardı. Artık ülkede borç iktidarı var. Bu hükümetin kendisi borç iktidarıdır.

Bu iktidar döneminde TÜİK rakamlarına göre, kamu borçları 3 kat, özel sektör borçları 35 kat, vatandaşın bankalara olan borcu 100 kat arttı.

Bu tabloya göre devlet ve millet el ele iflas etmiş durumda. 18 yıllık iktidarın borcu, 90 yıllık cumhuriyet tarihi boyunca yapılan borçlanmadan daha fazla bir durumda.

Devlet, millet ve özel sektör borcuna karşılık olarak her yıl 100 milyar dolar faize para ödüyor.

Bu iktidar döneminde; enflasyon, vergi, işsizlik, sosyal yardım alan kişi sayısı, iflas eden kuruluş sayısı, icralık olan vatandaş sayısı arttı.

Ülkemizde şu anda; emekli maaşı açlık sınırının altında, asgari ücret açık sınırında ve en düşük memur maaşı yoksulluk sınırının altında.

Ülkeyi yönetenler işsizlik sorunu yok, insanlar iş beğenmiyor diyorlar. Vatandaş da bu maaşlardan dolayı çalışıp aç kalacağına, çalışmadan aç kalmayı tercih ediyor."

TRAFİK CEZASI KESEREK EKONOMİYİ DÜZE ÇIKARAMAZLAR

Devletin borç faizi olarak ödediği paranın yıllık 30 milyar dolar olduğunu ifade eden Erbakan, bu para ile her yıl 25 osmangazi köprüsü veya 60 tane Ankara-Eskişehir yüksek hızlı tren hattı yapılabileceğini söyledi.

Hükümetin, borç alarak, vergiyi artırarak, zam yaparak ve trafik cezası keserek ekonomiyi düze çıkarmaya çabaladığını ifade eden Erbakan, bunun asla mümkün olmadığını söyledi.

Kalkınmanın üretim, istihdam ve ihracat ile mümkün olduğunu belirten Erbakan, yıllık 150 milyar dolar kaynak sağlayacak projelerinin olduğunu söyledi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.