İdris Naim Şahin, Saadet Partisi'nin Ordu Adayı oldu, İYİ Parti, Saadet Partisi'ne mi çalışacak?

SAADET Partisi Ordu İl Başkanı avukat Erkan Temiz, partilerinin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayının İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin olduğunu açıkladı.

banner311
İdris Naim Şahin, Saadet Partisi'nin  Ordu Adayı oldu, İYİ Parti,  Saadet Partisi'ne mi  çalışacak?

SP Ordu İl Başkanı avukat Erkan Temiz, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partilerinin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, olduğunu duyurdu. Temiz, "Kendileri ile genel merkezimizin yürütmekte olduğu görüşmelerin sonunda dün itibariyle Sayın Şahin ile başkan adaylığı konusunda mutabakat sağlanmıştır. Kısa sürede ilimize intikal ederek, seçim ve siyasi çalışmalarına başlayacaktır" dedi.

Geçen hafta İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı, İdris Naim Şahin'i Ordu Büyükşehir Belediyesi adayı olarak ilan etmiş, genel merkez ise Şahin'i aday yapmayacaklarını açıklamıştı.

’17 Aralık’ operasyonu sonrası AKP’den istifa etti

Eski İçişleri bakanı Şahin’in, CHP ve İYİ Parti’den ortak aday olması fikri iki parti arasındaki işbirliği görüşmelerinde İYİ Parti tarafından masaya getirilmişti. Şahin’in adaylık ihtimalinin basına sızması sonrası CHP parti tabanından gelen tepkiler üzerine teklif reddedilmişti.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya ise geçen hafta partilerinin Ordu adayının Şahin olduğunu açıklamış ancak kısa bir süre sonra İYİ Parti Genel Merkezi söz konusu açıklamayı yalanlamıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.