İnce'den kaymakama 'yürüyüş' tepkisi: Hadsiz

İnce’den Bafra Kaymakamı’na ‘yürüyüş’ tepkisi geldi.

İnce'den kaymakama 'yürüyüş' tepkisi: Hadsiz

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen'in, Memleket Partisi lideri İnce'nin katılacağını öğrenip Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne verdiği izni iptal etmişti... Sosyal medya hesabından tepki gösteren İnce, "Hadsiz Bafra Kaymakamı’nın yasaklayabileceğini düşündüğü Cumhuriyet Yürüyüşü’nü gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

Bafra'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Bafra Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından her yıl organize edilen ve bütün ilçe halkının davetli olduğu Cumhuriyet Yürüyüşü bu yıl iptal edildi.

Yürüyüşe Kaymakam Cevdet Ertürkmen'in izin vermediği iddia edilirken, iptal nedeni olarak aynı gün ilçede ziyaretler yapacak olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin yürüyüşe katılacak olması gösterildi.

Kaymakama sosyal medya hesabından tepki gösteren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne katıldığı bir video yayımladı.

İnce, şu ifadeleri kullandı:

*’Hadsiz Bafra Kaymakamı'nın yasaklayabileceğini düşündüğü Cumhuriyet Yürüyüşü'nü gerçekleştirdik.

* Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Cumhuriyeti kurarken kimseden izin almadı. Biz de Cumhuriyetimizi onur ve gururla kutlarken kimseden izin almayacağız.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 10:58
YORUM EKLE