İYİ Parti’de toplu istifa, MHP’ye geçtiler!

İYİ Parti Manisa Alaşehir İlçe Başkanlığı, istifa depremi ile sarsıldı.

İYİ Parti’de toplu istifa, MHP’ye geçtiler!

İYİ Parti Alaşehir ilçe yönetiminden 45 üye, ilçe başkanı Cihan Yıldırım’ı gerekçe göstererek görevlerinden istifa etti.

İYİ Parti'den açıklama

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, "Alaşehir ilçe başkanlığımız yönetim kurulu üyelerimizin, ilçe başkanı Cihan Yıldırım hakkında eskiye dönük bazı kişisel mahkeme kararları neticesinde istifa etmeleri sonucunda, siyasi partiler kanununa göre ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelikleri fesih olmuştur. En yakın zamanda yeni ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri atamaları yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

ALAŞEHİR İLÇE BAŞKANI VE 14 PARTİ YÖNETİCİSİ MHP'YE KATILDI

Cihan Yıldırım da ilçe yönetimiyle İYİ Parti'den toplu olarak istifa ettikten sonra MHP saflarına katıldıklarını kaydetti.

"İYİ Parti'de hiçbir şekilde siyaset yapma imkânımız olmadığını gördük"

Siyaseti millete hizmet için yürüttüklerini anlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gelinen noktada demokrasi, milliyetçilik ve Atatürkçülük gibi pek çok değerimizin istismar edildiğini, İYİ Parti yönetim kadrolarında iktidarda olalım da nasıl olursa olalım anlayışının olduğunu üzülerek fark ettik. Yerel siyasette İYİ Parti adına yapılan yanlışları genel merkeze bildirdiğimiz halde gerekli adımlar atılmadı. Şikayetlerimiz dikkate alınmadığı gibi İYİ Parti'ye zarar veren bu kişileri hiçbir şekilde engelleme girişiminin olmadığını izledik ve gördük. Bu şartlar altında İYİ Parti'de hiçbir şekilde siyaset yapma imkanımız olmadığını görüp, toplu olarak istifa ederek, yuvamız MHP'ye katılmaya karar verdik."

MHP MYK üyesi Ali Uçak, partisinin Alaşehir İlçe Başkanlığında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ülkücülerin evinin MHP olduğunu belirtti.

Yeni katılan 15 partili arkadaşın ülkeye ve Alaşehir'e hizmet etmek için gece gündüz durmadan çalışacaklarını dile getiren Uçak, "Bugün aramıza katılan 15 arkadaşımız, geldikleri yerde yapılan hiçbir hizmetin doğru olmadığını, haksızlık yapıldığını, doğru bir siyasetin güdülmediğini gördü. Tek yaptıklarının, 'kimin hakkını kimden alırız, kimin çocuğunu işe alırız, kime menfaat, rant sağlarız' diye düşünmek olduğuna şahit oldular. Yaptıkları ittifak da ortadadır, kimin kiminle yol yürüdüğü ortadadır. Yanlışı görüp döndükleri için ben kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından MHP MYK üyeleri Mehmet Ödevli ve Ali Uçak, MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal ve MHP Alaşehir İlçe Başkanı Necdet Türk, partililere rozetlerini taktı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 22:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkücü
Ülkücü - 8 ay Önce

halt etmişler, yarın kuzu kuzu geri dönmek isteyecekler, biz de o zaman onların yüzüne tüküreceğiz. hdp ile kol kola olan akpmhpdir. öcalandan mektup alıp kardeş öcalanı tv ye çıkarttılar. bunları bir kenara yazdık zamanı geldiğinde hesabı sorulacak

1978 Kuşağı
1978 Kuşağı - 8 ay Önce

HDP İLE DİREK VEYA DOLAYLI DA OLSA KİM OLURSA OLSUN KARŞISINDAYIM, CHP'NİN BAŞKAN ADAYINA DA OY YOK

Ali Aydın
Ali Aydın - 7 ay Önce

Atatürk düşmanlarıyla hırsızlarla birlikte diye MHP karşısındaydılar Güya ne değilti Gittikleri yer Atat
ürk dostu mazlum hakkı yemekten vazmı geçtilerki gittiniz. Kasapların kulagı çınlasın.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344