İYİ Parti’den istifa eden Hasan Seymen “Akşener istifa etme” dedi “Ümit Özdağ istifa et” dedi

"Çerkez açılımı" söylemleriyle gündeme gelen İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşleri eski Başkanı ve GİK Üyesi Hasan Seymen, partiden istifa etmişti.

ABD Kongresinin fonladığı Denge Denetleme Ağı'nın Türkiye'deki temsilcilerinden olan Hasan Seymen, yeni Anayasa çalışmaları sırasında PKK'ya yakın yayın organlarında, "Çerkezler Cumhuriyet döneminde asimilasyona uğradı. Demokratik haklarında Kürtlerin yanındayız" değerlendirmesinde bulundu ve Çerkezler için "birinci sınıf vatandaşlık" talebi olduğunu dile getirdi.

Söylemlerinin ortaya çıkmasıyla özellikle İYİ Parti'deki ülkücülerden büyük eleştiriler alan Seymen'e Genel Başkan Meral Akşener'in istifa etmemesi yönünde telkinde bulunduğu iddia edilmişti.

Biz10TV'de Çağlar Cilara'nın sunduğu Çağlar Soruyor programının bu hafta konuğu İYİ Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen oldu.

Seymen şunları söyledi “Sayın genel başkanla konuşmalarımızda esasen bu meseleye hiçbir zaman hiçbir zaman tartışılmadı.

Genel Başkan bana istifa etmememi söyledi, bu süreci yönetmenimiz gerektiğini söyledi, ben de zaten 20 gün boyunca istifa etmedim bu sebepten dolayı.

Ben bu süreçte Ümit Özdağ ile bir görüşme yaptım. İstifa etmem gerektiğini söyledi.

İstanbul milletvekilidir kendileri. Ben de sayın genel başkanın beni genel başkan yardımcısı olarak atadığı, dolayısıyla onunla konuşarak ancak böyle bir karar verebileceğimi söyeldim.

Partide bana, yüzüme karşı, İstifa etmem gerektiğini söyleyen tek kişi sayın Ümit Özdağ’dır, kendisine buradan teşekkür ediyorum.

İstifa etmemem gerektiğini Akşener söyledi, başka genel başkan yardımcıları söyledi ve parti içerisinde hiç kimse gelip bana, yani destek vermeye gelenler dışında bu konudan rahatsız olan hiçbir genel başkan yardımcısı ya da milletvekili “sen ne demek istedin” niye öyle söyledin de istifa etmen gerekir demedi.”

YORUM EKLE