İYİ Partili vekil, Akşener’in Kürt Açılımına Hazırlandığını Açıkladı

Millet İttifakı yani CHP ve İYİ Parti ve diğer partilerin HDP tutumunda İYİ Parti’nin açıklamaları kafaları karıştırırken, uygulanan siyasi manevralar her zaman yazdığımız gibi tribüne oynamak olarak nitelendirildi.

banner311
İYİ Partili vekil, Akşener’in Kürt Açılımına Hazırlandığını Açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın HDP kongresinde yaptığı CHP’ye yönelik yerel seçimdeki tutumunun gerekli olduğunu ama artık bunun açık seçik şekillenmesi gerektiğini açıklamıştı.

Tam bu noktada İYİ Parti’den açıklama gelmiş, İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu CHP’nin tavrına göre tavır belirleyeceklerini açıklamıştı.

CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu yeni açıklamasında HDP ile yan yana gelmeyeceklerini söyledi.

Ağıralioğlu,İttifak içerisinde, oy pusulasında, HDP ile aynı yerde olmaya razı olmadıklarını açıkladı. HDP’nin terörle mesafesini ayarlayamadığını ve Türk siyasetinin burada enfekte olduğunu ifade etti.

Akşener açılıma hazırlanıyor

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ise konu ile alakalı olarak sanki HDP’ye gözkırpar nitelikte açıklamalar yapması en başta söylediğimiz ‘tribüne oynamak’ tabirini akıllara getiriyor.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı T24’e yaptığı açıklamada ‘İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kürt sorunu konusunda bir açılım yapmak istiyor mu?’ sorusuna çok ilginç bir cevap vererek, Akşener’in bir açılıma hazırlandığını söyledi.

Subaşı ayrıca ‘Kürt yurttaşların isteklerini de katı milliyetçi refleksi ve bölünürüz kaygıları nedeniyle uzun yıllar duymak istemedi’ sözleriyle İYİ Parti’deki Kürt açılımının fişeğini ateşlemiş oldu.

İYİ Parti’den iki farklı HDP yorumu

Yukarıdaki iki açıklamanın İYİ Parti’den çıktığının altını çizmekte fayda var. Bir tarafta İYİ Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nun ‘HDP ile yan yana gelemeyiz’ açıklaması, diğer yandan İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı’nın Akşener’in Kürt açılımı yapacağına dair açıklaması.

Ne dersiniz İYİ Parti bu karmaşayı bileri mi yapıyor?

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.