İYİ Parti’nin “Artagan Projesi” çalıntı mı?

“Fikri ve sınai haklar mahkemesine dava açtım”

İYİ Parti’nin “Artagan Projesi” çalıntı mı?

Ayyıldız hareketi içinde siyaset yapmakta olan , bir dönem Kastamonu İYİ parti Belediye Başkan adayı olan ancak Millet ittifakının anlaşması sonrası çekilen siyaset dünyasının renkli simalarından Levent Dikmen İYİ partinin açıklamış olduğuARTAGAN PROJESİ” için “ tamamen İNTİHALDİR” iddiasında bulundu.

“Fikri ve sınai haklar mahkemesine dava açtım”

Realist İktisadi Sistem Kitabını yazan ve İyi Parti’nin  “Artagan” adını verdiği projeyi  kitabında anlatıp proje için “İnthaldir” ifadelerini kullanan Levent Dikmen, “Fikri ve sınai haklar mahkemesine dava açtım” ifadelerini kullandı. Ankara 2.fikri ve sanai Hakları Hukuk Mahkemesinde “ Fikir ve sanat eserleri, sahipliğinden kaynaklanan haklara tecavüzün ret’i ve önlenmesi ile tanzimi” sebebiyle dava açtığını belirten Dikmen konu hakkında önümüzde ki günler basın açıklamasını yapacağını belirtti.

“Artagan Projesi”nin ayrıntıları Haziran ayı sonunda açıklanmıştı. Projenin Türkiye’ye 300 milyar lira kaynak sağlayacağını kaydeden Akşener, “Adı gibi memleketimizi, bolluk ve berekete kavuşturma yolunda, çok önemli bir kilometre taşıdır” ifadelerinde bulunmuştu. Dikmen ise, bunun kendisinden İntihal yapıldığını savunarak dava açtığını ve sonuna kadar da bu davanın peşinde olacağını ifade ederek, kendi yazdığı kitap ve makaleleri örnek olarak ilgili makamlara sunduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Reis
Reis - 2 ay Önce

Aklınız fikriniz Iyi Partiyi nasıl köşeye sıkıştırırız, onun peşindesiniz

Habele-Hubele
Habele-Hubele - 2 ay Önce

Öncelikle Haber Erk’in ve İsmail Türk’ün Artagan projesinden haberdar olduğunu bilmek sevindirici. Bu habere kadar Artagan’a yer verdiğinizi görmemiştim. Bilimsel eserler, miri maldır. Bir siyasi kurum projesinde alıntı yapabilir yeter ki bütününe dair bir alıntı olmasın. Herkes hesap peşinde! İYİP iyi yerlere gelecek, kaybeden İsmail Türk gibiler olacak. Halbuki Türk sabretse RTÜK’e üyelik için ismi verilecekler arasındaydı. Dolduruşa geldi, hissi davrandı yine davranıyor.