Kabineye ikinci damat iddiaları gündemi sarstı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damatlarından Selçuk Bayraktar’ın kabinede yerinin hazır olduğunun öne sürülmesi gündeme bomba gibi düştü. Kulislere yansıyan bilgilere göre AKP içinde Pelikan adıyla bilinen yapının rahatsız olduğu isimlerden Mustafa Varank’ın yerine Bayraktar’ın hazırlandığı iddia edildi.

banner311
Kabineye ikinci damat iddiaları gündemi sarstı

Yeniçağ'dan Erdem AVŞAR'ın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, istifa talebinin Cumhurbaşkanlığı’ndan dönmesiyle birlikte kulislerde başlayan hareketliliğin ayrıntıları ortaya çıkmayı sürdürüyor.

Göreve devam etme kararı alan Soylu’nun, olası bir kabine değişikliğinde başka bir bakanlığa kaydırılabileceği konuşulurken, diğer bakanlıklarda da değişimin beklendiği öne sürüldü.

AKP çevrelerinde Pelikan olarak bilinen ve başta medya olmak üzere iktidarda önemli bir gücü elinde bulunduran gurubun rahatsız olduğu isimlerden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın gidişine kesin gözüyle bakılıyor.

KULİSLERDE "İKİNCİ DAMAT" HAREKETLİLİĞİ

Öte yandan Ankara’da kulislerin kulak kesildiği bir diğer iddia da kabineye ikinci damadın gelebileceği oldu.

Kamuoyunda çizdiği profil ile beğeni toplayan ve özellikle üretilen İHA’larla dikkat çeken ve Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile evli olan Selçuk Bayraktar, korona virüs salgınında da öne çıkan isim oldu. Bayraktar, gerek İHA'larla ilgili proje ve fuarlarda gerekse korona virüs salgını için üretilen tıbbı cihazlarla ilgili haberlerde ana akım medyada sık sık yer almaya başlaması da dikkat çekti.

Son olarak Selçuk Bayraktar ve şirketi Baykarsavunma'nın da aralarında bulunduğu 5 şirket, korona virüs salgını için solunum cihazında seri üretime hazır hale geldi. Bugün gerçekleştirilen Başakşehir Şehir Hastanesi açılışında da Bayraktar'ın ön planda olduğu görüldü.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kabine’ye Meclis dışından Bakan atamanın önü açılırken Selçuk Bayraktar’ın da bu kapsamda değerlendirilebileceği iddia edildi.

AKP kaynaklarından edinilen bilgiye göre salgın nedeniyle Kabine’de yakın dönemde bir değişiklik beklenmezken damat Selçuk Bayraktar'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için en güçlü adaylardan biri olduğu belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmaylarının ise 'Kabinede iki damat' polemiklerinin önünü alabilmek için bazı formülleri masaya yatırdığı konuşuluyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.