"Kazandıkları her lira haramdır, zıkkımdır"

MHP lideri Bahçeli, “Dövizin yükselişinden fiyatları artıranlar, inince geri almazlarsa kazandıkları her lira haramdır, zıkkımdır, burunlarından gelecektir” dedi.

banner311
"Kazandıkları her lira haramdır, zıkkımdır"

Partisinin Meclis Grup Toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, kurdaki gerilimin hafiflediğini, Türk lirasının değer kazandığını belirtti, döviz yükseldiğinde fiyat artışına gidenlere seslendi. Bahçeli, “Dövizdeki tansiyon azalınca yaptıkları geçici fiyat indirimlerini vatandaşlarımızın adeta gözüne sokanlar mutfaktaki feryadı, insanımızın şikayetini yüreklerinde hissedebilecek alicenaplığa sahipler midir? Dolar 7 lirayı aştığında zam butonuna gecikmeksizin basanlar, dolar gevşeyip gerilediğinde neden yaptıkları zamdan vazgeçmezler? Stokçular, karaborsacılar, ekonomik kuşatmadan nemalanmaya çalışan utanmazlar, bu millet sizi tanıyor, bu millet sizi biliyor. Haksız kazanç, yağmacılık, vurgunculuk ayıptır, ahlaksızlıktır, edepsizliktir. Boşuna söylememiş Yusuf Has Hacib: Edepsiz kişidir insanın alçağı, Doğru söz söylemez utanmaz dili. Dövizin yükselişinden fiyatları artıranlar, inince geri almazlarsa kazandıkları her lira haramdır, zıkkımdır, burunlarından gelecektir” diye konuştu.

ABD’YE SERT TEPKİ

Devlet Bahçeli’nin hedefinde, askerleri PYD/YPG’li teröristlerle devriye atan ABD de vardı. MHP lideri, “Türkiye ile ABD arasında varılan ortak mutabakat gereğince 18 Haziran 2018’de başlayan devriye turları ortak icraya dönüşmüştür. Bunun nasıl bir gelişmeye sahne olacağı yakında belli olacaktır. Ne var ki, Türkiye’nin Menbiç’e obüs atışlarından sonra ABD ile YPG’nin Türkiye sınırında ortak devriyeye başladıkları da ortaya çıkmıştır. Görünüşe bakılırsa, ABD aynı anda hem Türkiye’yi idare etmekte, hem de PKK/YPG’yi kullanmakta, daha doğru bir ifadeyle korumaktadır. Bu yanlıştır, çifte standarttır, ikirciklidir, samimiyetsizliktir. Güçlü ihtimaldir ki, ABD 6 Kasım seçimleri öncesi yeni bir aldatma ve oyalama sürecini devreye almıştır. PKK ile YPG’nin birbirinden ayrılacağı, YPG’nin Suriye örgütü haline getirileceği, sonra da YPG’nin diğer gruplar içinde eritilerek tedavülden kaldırılacağı iddiaları dillendirilmektedir. ABD’nin Türkiye’yi meşgul ederek stratejik amaçlarını gerçekleştirmek, Suriye’nin kuzeyinde terör devleti tesis etmek için her yol ve yönteme müracaat ettiği açıktır, aşikardır. PKK, YPG’den nasıl ayrılacaktır? Dahası PKK, PKK’dan nasıl ayrıştırılacaktır? Böylesi bir hezeyana, böylesi muhal bir hayale hangi mantıkla inanmamız beklenmektedir?” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında, “Türklükte ırk arayan, Türkçülüğü ırkçılıkla aynı görenler devasa bir hatanın tam ortasındadır” diyen Bahçeli, bu tartışmaların emperyalizmin işine yaradığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 12:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.