Kılıçdaroğlu seçimden sonra Sarayı ne yapacağını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek seçimlerden sonra iktidara gelmeleri halinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na ne yapacaklarını açıkladı

Kılıçdaroğlu seçimden sonra Sarayı ne yapacağını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“MİLLET SOKAKLARDA KAN DÖKMEYECEK”

“Ey Saraydaki Şahıs, oy oranlarını gördükçe dilinin söylediğini kulakların duymaz oldu. Bugün resmen iç savaş naraları atmaya başladın. Bu millet bunları yemez! Bu millet sen ve sülalen saraylarda yaşayasınız diye sokaklarda kan dökmeyecek.

“SARAYI HALKIN ZİYARETİNE AÇACAĞIZ”

Seni ve beslemelerini seçimle göndereceğiz. Sarayını da öğrencilerin hizmetine vermeden önce; üç ay boyunca her gün 10.00-20.00 saatleri arasında halkımızın ziyaretine açacağız. Çoluk çocuk, anne baba, herkes senin nasıl bir şaşaa içinde yaşadığını görecek.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, dün partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Erdoğan, şunları söylemişti:

“CHP Genel Başkanı'na soruyorum Diyanet'in görevini hakkı ile yapmasından niçin gocunuyorsunuz? Artık cambazlığı sahtekarlığı bırakın. Yeri geldiği zaman Kur'an'a sahip çıkacaksınız yeri geldiği zaman da ağzınızda hangi kusmuk varsa onu kusacaksınız. CHP Genel Başkanı bu skandalı karanlıkta ıslık çalarak geçiştiremez, bunun bedelini ödeyecek. Çıkıp milletten Diyanet camiamızdan özür dilemelidir. Bunların ahlaksızlığına, edep dışı ağızlarına biz bu ülkeyi terk etmeyeceğiz. Her fırsatta utanmadan, sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, meydanlara döküleceklermiş. Ya siz 15 Temmuz'u görmediniz mi? Nereye dökülürseniz dökülün. 15 Temmuz'da o sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse siz de dökülün siz de aynı dersi öyle alırsınız. Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katarız ve gideceğiniz yere kadar kovalarız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
en iyi üniversite olur.
en iyi üniversite olur. - 5 ay Önce

her hangi bir ankarada bulunan üniversiteyi buraya taşımak daha mantıklı olur örnek ankara üniversitesi beştepe kampüsü gibi