Kılıçdaroğlu Yeniçağ TV canlı yayınında açıkladı! Cumhurbaşkanı olacak mı? İktidar olursa Süleyman Şah Türbesi’nin geleceği ne olacak?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ TV canlı yayınında gündemi değiştirecek açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu Yeniçağ TV canlı yayınında açıkladı! Cumhurbaşkanı olacak mı?  İktidar olursa Süleyman Şah Türbesi’nin geleceği ne olacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ TV'de Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’nun sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet tarihinde kendi toprağını terk eden tek hükümet bunlar. Süleyman Şah bize ait.

Terör örgütüne teslim ettiler. Süleyman Şah Türbesi’ni yerine götüreceğiz. Bayrağımızı oraya dikeceğiz” dedi.

MİLLET İTTİFAKI İSTERSE ADAY OLURUM”

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili, “Bizim malum az önce de söyledim bir Millet İtifakı’mız var. İttifakla görüşmeden doğru olmaz bu. Ama ittifak da ol derse oluruz o zaman. Şimdiden aday olmak tartışmasını da doğru bulmuyorum. Taşlar yerine oturur konuşuruz. İttifakı oluşturan liderlerin soruları vardır, akıllarında adaylar vardır. Anayasa taslak metnine ilişkin görüşme devam ediyor. Bugünde görüşülecek. Ortaya uzlaşılan bir metin çıkar. Liderler de bu metne bağlı kalarak çıkar vatandaşla paylaşırlar bunu. Bizi eleştirebilmek için bize oy verin diyoruz biz. Cumhurbaşkanı bize her şeyi söylüyor biz söyleyince olmuyor. Partili olmayacak Cumhurbaşkanı, devletin sigortası Cumhurbaşkanıdır. Liderler arasında anlaşamadığı zaman çağıracak sorun çözecek. Şimdi öyle bir pozisyonda değil, tarafsız değil. İttifaka bakacağız. İttifak uzlaştığı andan itibaren herkes aday olabilir. Ben isterim ittifakımız güçlü olsun, yeni aktörler gelsinler. Türkiye’nin huzuru beraberliği için bir mücadele verilecekse biz bu yoldan gidebiliriz. Konu bir kişi değildir, konu Türkiye’dir. Ali olur, Veli olur… Temel mesele Türkiye’dir. O zaman ittifakın adayının arkasında dururuz tabii" dedi.

YORUM EKLE